70 valandų

Media_httpemptydotcom_ivmqb

Prieš savaitgalį eilinį kartą užkliuvo akis už gerai žinomo ,,GetJar” vadovo Ilja Laurs eilinio interviu, kuriame jis vėlgi pasibėdavojo kaip Europoje yra apribota darbo rinka ir kaip gerai, kad:

Amerikoje darbo laikas neribojamas, tad programuotojai ten, jei reikia, dirba po 60–70 valandų. (per savaitę)

Visą savaitgalį man šitas sausas ,,faktas” nepaliko galvos. 60-70 valandų 5 darbo dienų savaitėje yra 12-14 val per parą. Norėčiau pamatyti tiek dirbantį programuotoją, išlaikantį produktyvumą. Čia turbūt net lolcat’o nereikia to pailiustruoti. O džiaugtis, kad žmogus nemato nei šeimos, nei laisvalaikio (Lietuvoje reikia mėnesiui žmogų išleisti atostogų, JAV paprastai atostogaujama savaitę) skamba kiek makabriškai. ,,Get a life” tikrai įgyja prasmę.Arba kalbame apie kitokio lygio programuotojus, nes kiek pažįstu pats save ir kolegas, gerą darbo dieną realiai produktyviam galima išsilaikyti apie 7 valandas.Na ir pabaigai dar vienas smagus faktas:

Jo teigimu, toks programuotojas vidutiniškai per mėnesį uždirba 7-8 tūkst. Lt atskaičius mokesčius. (dirbantys po 70 val per savaitę, šaltinis)

Tikėtina, kad tai DELFI žurnalistų nesupratimas ką rašo, nes tai yra daugmaž ~4600 LTL pagal lietuvišką darbo savaitę. JAV tai būtų mažiau nei pašalpa. Net jei buvo supainioti piniginiai vienetai – tai būtų apie 28 USD/val :-) Sakykime, alga pradžiai. Taigi tikrai sunku suvokti apie kokius itin aukštos kvalifikacijos ir siauros specializacijos žmones Ilja Laurs kalba.Gal kas žino?Penktadienį skaityto straipsnio dabar neatradau, bet esmė nelabai skiriasi nuo šio interviu.Papildyta: įdomumo dėlei – statistiniai duomenys apie vidutinį programuotojų darbo užmokestį 2009 m – http://www.bls.gov/oes/current/oes151021.htm

4 thoughts on “70 valandų

 1. Justas

  70h darbo savaitė tikrai dar nėra daug… Jeigu pažiūrėtum kiek žmonės dirba Investment Banking’e, tai tada jau gali pasirodyti daug, nes ten dažnai intervalas svyruoja nuo 80h iki 120h priklausomai nuo projektų skaičiaus. Na, o alga lietuviškais litais sudarytų apie 12 tūkstančių, o konkursas į darbą dažnai viršija ir 1000 į 1.

  Reply
 2. Vidmantas

  Jei tikraip taip be jokių paslėptų privalumų (gal toks konkursas su tokiomis sąlygomis tik pradedantiesiems?), tai tada nesuprantu kodėl JAV dar apskritai vadinama "svajonių šalis". Nes pavertus 12k už 80-120 valandų darbo savaitę į valandinį atlygį, tiek galima ir Lietuvoj uždirbti net nebūnant genijumi. Ir dar turėti savo gyvenimą? (priceless)

  Reply
 3. Justas

  Paminėtas atlyginimas yra pradedantiesiems finansų analitikams, tačiau dar nepaminėjau bonusų, kurie kartais gali ir viršyti kasmetinį atlyginimą, tačiau priklauso nuo to kaip bankas performina. Na, o apie kitus privalumus – tolimesnės karjeros galimybės, puikus įrašas į CV, kontaktai… :)

  Reply
 4. Vidmantas

  Na šai ir antroji reikalo pusė ;-) Tai gal Ilja taip pat ją (sąmoningai?) nutyli?

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *