Apie RubyConfLT 2010

Praėjusį savaitgalį prasirideno trečioji, jau tradicinė ir kasmetinė, RubyConfLT – keletas sakinukų apie smagius įspūdžius iš šio rūbininko sielą džiuginusio įvykio.Šįkart, pagaliau, veiksmas Vilniuje, MIF’e – kauniečių ir vilniečių santykis išliko nepakitęs nuo praėjusių metų :-) Gaila, kad Edvinui nepavyko išsikovoti pristatymų filmavimo, būtų smagu turėti įrašą tiek atminimui, tiek publikavimui platesniai publikai, nes temos buvo gan universalios ir įdomios ko gero ne tik everyday Ruby programuotojams.Saulius nepagailėjo patarimų ir plačiai papasakojo apie daugelį didelio apkrovimo problemų sprendimo būdų, taikytų jų įmonėje [skaidrės]. Pats dirbu prie kiek kitokios specifikos projektų ir cloud’o pagalbos dar tikrai nereikės ieškotis, bet tikrai praplėtė akiratį.Eimantas pademonstravo platų IRB įrankių arsenalą, kuriuos tikrai turėtų naudotis savo darbo efektyvumu besirūpinantys geekai. Daug pavyzdžių, buvo įdomus pristatymas daugiausiai live peržiūra [skaidrės, pavyzdžiai]. Iki idealaus pristatymo trūko tik pasikrauti visą tai Rails konsolėje :-)Artūras papasakojo apie gana egzotišką dalyką Ruby pasaulyje – žaidimų serverio kūrimą. Smagu, kad Ruby tinkamas įrankis ir tokiems projektams, tikiuosi pavyks išeiti į didesnę nei 1 vartotojas rinką. Tai kada LAN party? ;-) [skaidrės]Pats pristačiau ERB alternatyvas – jų tikrai yra ;-) [skaidrės]Remigijus paporino apie iš pradžių gana painų dalyką – metaprogramavimą. Painų turint galvoj ypatingai statines kalbas, kuriomis daugelis pradėjome, ir tas metaprogramavimo galimybės,  ką galima nuveikti su Ruby. So, what’s the class of the Class class?  [skaidrės, pavyzdžiai]Andrius palygino testinių duomenų užkrovimo būdus, taip pat buvo naudinga sužinoti, kad ir pats Andrius yra nemažai nuveikęs šioje srityje :-) čekitout. [skaidrės]Na ir pabaigai Remigijus trumpai pristatė objektų serializavimo būdus, kurių tiek tikrai nežinojau. Geras sutapimas, kad sekančią dieną jo pristatytą alternatyvą YAJL (JSON serializavimui) naujoje Railsų versijoje naudojama pagal nutylėjimą, jei tik instaliuotas šis gems’as :-) [skaidrės, pavyzdžiai]

Media_httpemptydotcom_icfzg

Saulius “Ruby on Rails LT Team” komandos (šios konferencijos organitoriai) vardu padėkojo pranešėjams ir išsiskirstėme į after party.

Afteryje, aišku, visada gimsta tiesa ;-) Visame kame.

Buvo žiauriai smagu susipažinti su naujais veidais ir susitikti su kasmetiniais Ruby bendruomenės palaikytojais. Ačiū organizatoriams už konfenreciją ir kvietimą joje pašnekėti, visiems dalyvavusiems už gerą nuotaiką, įdomias diskusijas ir Ruby palaikymą.

Iki kito susitikimo!

Visos nuotraukos

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *