Bauda už smulkių neturėjimą

Media_httpemptydotcom_izqee

Įžanga: man taip nebuvo nutikę :-) Bet šią savaitę keliskart teko parkuotis Klaipėdos centre mokamoje zonoje ir susimąsčiau kodėl vairuotojams turi grėsti bauda už… smulkių monetų neturėjimą? Garantuoju, kad daugeliui teko ne kartą suktis iš tokios situacijos, o aš su šia dilema susiduriu kiekvieną kartą, kai prireikia prisiglausti prie mokėjimo automatu “paženklintos” zonos, nes grynųjų beveik nesinešioju.Aišku, yra galimybė klijuoti lipduką ant priekinio stiklo, registruoti brūkšninį kodą ir įsiminti kelias pastraipas mokomosios medžiagos kaip tą SMS teisingai suregzti.Ir visai nesuprantu kas trukdo įvesti vieningą SMS paslaugą be jokių žaidimų su lipdukais ir paprasta sintakse. Pirma raidė galėtų žymėti miestą, po to eitų parkavimo automato numeris, automobilio numeris (kuris galėtų būti įsimenamas ir po to nebereikėtų nurodyti) ir trukmė, kurios nustatytoji (lietuviškai defaultinė) reikšmė – 1 val. Pirmą kartą SMS atrodytų pvz. “L 0001 ABC123”, po to tik “L 0001”. Atsakomoji žinutė kainuotų lygiai tiek, kiek reikia mokėti už trukmę.Pasibaigiant laikui, primintų žinute.Taip elementaru ir taip patogu, kad tikrai nebeliktų jokio šanso pasiteisinti nesumokėjus, kad “neturėjau smulkių” arba “netyčia užtrukau”. O dabar atrodo, kad kas nors tyčia vengia tokių patogių mobiliųjų mokėjimų.Ir taip, Estija yra puikus pavyzdys kaip tai puikiai veikia.Iliustracija pasiskolinta iš balsas.lt

6 thoughts on “Bauda už smulkių neturėjimą

 1. Arijus

  Taip, aišku, būtų patogiau, tik nelabai sutinku su tokia sms’o sintakse:Viena raidė žymėti miesto negalėtų, nes, pavyzdžiui, K ir Kaunas, ir Klaipėda gali būti.Automobilio numerio įsiminti irgi nelabai sąmonė, nes žmonės kai kurie ir po kelis automobilius turi: jei bus įsimintas vienas numeris, o stovės aikštelėje su kitu, tai irgi negerai :)Dar reiktų ir norimą stovėjimo trukmę žymėti, nes jei man, tarkim, reiktų keturias valandas palikti automobilį, tai truputį užsiknisčiau keturis sms’us rinkti ar ieškoti specialaus numerio, kuris man keturis litus kainuotų.Bet idėja tikrai gera, kur kas paprasčiau taip būtų.

  Reply
 2. Gintaras

  Tol kol valstybės įstaigų biudžete bus numatyta eilutė – surinktos baudos :), tol neapsimokės daryti jokių sprendimų.Prieš kelis metus šoką vidinį apturėjau, kai per radiją VRM (policininkai) aptarinėjo sekančių metų biudžetą. Viena jo eilučių skambėjo būtent taip.. numatoma, kad įvairių baudų policija surinks X Lt" :)O žinant kad biudžetas yra kažkas, ką visos įstaigos privalo ĮVYKDYTI, išvada kraupi :)..Į metų pabaigą, klerkas pastebėjus kad šita biudžeto eilutė atsilieka nuo plano, į gatves pasipila policininkai už krūmų stovėti :). Visą vasarą jų nėra :)Tokioj vat valstybėj gyvenam.

  Reply
 3. Linas

  Ir bitėj, ir tele2, ir Omnitel apmokėjimai atrodo puikiai veikia. Asmeniškai nekyla problemų apmokėti už stovėjimą kai visad turi žinutę draft’uose kur viskas jau surašyta tik reik pakeist zoną arba stovėjimo trukmę (bet dažniausiai netenka:))O pasiūlymas rašyti stovėjimo aparato numerį – visiška nesąmonė, nes negi dabar kiekvieną kartą bėgiosi iki aparato pažiūrėti koks ten jo numeris (nes bent jau vilniuj tai tiesiog zonos – raudona, geltona, ir žalia atrodo – ir viskas priot;))

  Reply
 4. glow

  Nesuprantu, kame problema – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Trakuose veikia visų operatorių lipdukai, o Klaipėdoje – Bitės ir Omnitelio.Čia pasiūlyta sms sintaksė yra faktiškai identiška tai, kuri dabar visur ir naudojama (ir nesikeitė jau kelis metus – automobilio numeris po pirmo karto įsimenamas, kaip ir priminimo sms siuntimas). Dėl sms surezgimo – kitoje lipduko pusėje yra instrukcija, ne ką ilgesnė, nei šiame straipsnyje aprašyta, taipogi galima pasinaudoti operatoriaus meniu telefone, pavyzdžiui, OMNI>Naudinga>Parkavimas>Pratęsti – ir sintaksės gali net nesimokyti.@Arijui – nereikia keturių žinučių. Užtenka vienos, kurioje trukmė nurodyta skaičiumi 4. Dėl kelių automobilių – tereikia nurodyti norimą numerį; įsimintasis bus naudojamas tik tą numerį nutylėjus.@Gintarui – aš tikiu, kad policijos (VRM – vidaus reikalų ministerija; gal turima omeny VKP – kelių policija?) biudžeto didžiąją dalį sudaro valstybės įnašas, o ne surinktos baudos, bet jas vis vien reikia apskaityti buhalteriškai, o ir "numatymas" arba tendencijų prognozavimas yra natūralus dalykas (kaip kitaip nuspręsti ar baudos efektyvios, ar mažėja tam tikro tipo pažeidimų, etc.?). Dar apie baudas – bent Vilniuje ne sykį esu matęs paliktus įspėjamuosius geltonus lapelius už valytuvo (tokią tokią valandą patikrinome/ jūsų automobilio stovėjimas nebuvo apmokėtas, turėkit omeny) – bet jokios baudžiamosios galios tas lapelis tuo metu neturi. Ergo, niekas neskuba rakint/baust iš pirmo karto – stengiamasi identifikuoti pakartotinius pažeidėjus; rakinimo dažniausiai sulaukia įžūliai pasistatę neleistinoje vietoje, o ne pamiršę susimokėti vairuotojai. Taip kad nereikia čia ir Estijos. Dažnai tenka palikti mašiną senamiestyje, tad sms apmokėjimą labai mėgstu – nereikia centų, nereikia ieškoti ir eiti iki automato, o ir užtrukus galima patogiai pratęsti stovėjimą, negrįžtant prie automobilio. Taip kad pozityviau ;]linkai:http://www.omnitel.lt/parkavimashttp://www.tele2.lt/957.html http://www.biteplius.lt/lt/bp_html.showmp/discover_2-5-=%28606549651

  Reply
 5. Vidmantas

  Neneigiu, kad tokia galimybė neegzistuoja, tiesiog nematau prasmės tuose lipdukuose – tik barjeras. Tam, kas dažnai statosi mokamose zonose menka problema, bet dažnam retai tenka tai daryti ir dabar dėl to apsiklijuoti priekinį langą lipdukais? O jei operatorius keičiasi? Be to, apmokėjimas SMS neturėtų niekaip būti apribotas operatoriaus pasirinkimu (Klaipėdos atvejis)Nesupraskit, kad aš čia labai aršus, tiesiog tai yra pasiūlymas viską padaryti daug paprasčiau vartotojui – ir nebūtinai tokiu formatu ;-)

  Reply
 6. egidijus

  įstatymo nežinojimas ir smulkių neturėjimas neatleidžia nuo atsakomybės :-)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *