Kainų nurodymo fokusai

O kas jeigu nuo šiandien nuėję į parduotuvę rastume tokias kainų etiketes:

 • Pienas 1 Lt* (+0.5 Lt už popierinį pakelį, +0.3 Lt už galiojimo datos atspausdinimą, +0.5 Lt už transportavimą iki parduotuvės)
 • Sūris 3 Lt* (+1 Lt už įpakavimą, +2 Lt riebumo mokestis)

Absurdas? Pasidairykite lietuviškų e-bilietų pardavėjų puslapiuose. Šiandien Tiketoje atradau net tokį perliuką:

50 Lt *(aptarnavimo mokestis +3 Lt vienam bilietui, + 5 Lt rezervacijos mokestis, rezervuojant bilietus internetu ir atsiimant juos kasose, +3 Lt arenos mokestis kiekvienam bilietui arba restorano sektoriuose +20 Lt arenos mokestis kiekvienam bilietui).

Juk niekaip pats bilietas negalės kainuoti mažiau negu 56 Lt, bent jau čia perkant. Labai gaila, bet tokius pačius kainodaros “triukus” demonstruoja ir Bilietai.LT, nors tai ir pateikia malonesniu akiai būdu.

12 thoughts on “Kainų nurodymo fokusai

 1. Dali.us

  Dabar panašiai yra su alum… perki alu ir dar nuomoji buteli (parašyta smulkuim raidėm: "depozitas …")O Bilietininkai žinoma elgesi negražiai.jau buvo keli skandaliukai dėl to.

  Reply
 2. egidijus

  Iš vartotojo pusės, aš netgi norėčiau, kad pieno kainoje galėčiau pamatyti: kiek mokame už Reklamą, kiek Prekybos centrui, kiek perdirbėjui už pieno praskiedimą, ir kiek pačiam ūkininkui. Manau daugelio vartojimo įpročiai pasikeistų.

  Reply
 3. nuolaida

  Na gal kai pradės seimo nariai pirkti bilietus patys – tada susimąstys. Džiaugiausi, kad Europos sąjunga sutvarkė lėktuvų bilietus. Tikėsimės ir čia kažkada kažkas sutvarkys

  Reply
 4. Vidmantas

  Dali.us, bet ten bent jau grąžina, t.y. ilguoju laikotarpiu ta kainą turi galimybę "išsilyginti" :) egidijau, šiaip jo, įdomu būtų, tačiau ar tikrai taip smagu būtų būti parduotuvėj kalkuliatorium? nuolaida, sunku patikėti, nes dabar atrodo didesnių problemų turi :)

  Reply
 5. valdemaras

  čia panašiai kaip su lėktuvų bilietais. daug patraukliau atrodo bilieto kaina kokie penki eurai, tačiau prasidėjus mokėjimo procesui paaiškėja, kad reikia sumokėti oro uostų mokesčius, bagažo mokesčius, registracijos mokestį… suma susidaro nemenka, tačiau interesantui nebėra kur dingti, jei to bilieto jam tikrai reikia. dėl to didžiuliu šriftu parašyta produkto savikaina, o apačioje mažomis raidėlėmis – papildomi mokesčiai neturėtų stebinti. pirkėjas pamato mažą kainą, susidomi, o įvertinimo metu, kai mato visus "pliusus", gali juos pateisinti.

  Reply
 6. jignas

  aš tai vis pamirštu tą jų +3 ir tai labai jaučiasi tada, kai perki bilietus pigius – pvz. po penkis litus… anądien pirkau tiesiai pas renginio organizatorius, tai net smagu kažkaip, kai moki tiek, kiek parašyta ir viskas:)

  Reply
 7. Tomas Markauskas

  Dėl alaus butelių tai nematau problemos. Ypač gerai, kai skirtingi buteliai skirtingai kainuoja (Vokietijoj pvz. plastikiniai gaiviųjų gėrimų buteliai kainuoja 0,15-0,25 EUR, o alaus tik 0,08 EUR). Juk mokėti realiai tereikia už patį turinį, nes už butelį pinigai anksčiau ar vėliau bus gražinti. O lyginant tik turinio kainas daug paprasčiau lyginti skirtingus produktus lyginant pvz. vieno litro kainas (nors tai berods jau ir rašoma prie kainų visur).Dėl tiketos papildomų mokesčių tai net pasimečiau, kiek galų gale reikės mokėti ir todėl iki šiol dar neprisiverčiau nusipirkt bilieto į loginą…

  Reply
 8. Karvė

  Na čia jau senas absurdas. Seniai manau, kad visokie bilietų agentūrų komisiniai ir panašūs mokesčiai tik erzina, nes visur kainas pateikia be jų. Paprasčiausias klientų išdūrinėjimas. Šiaip įdomu ar čia nepažeidžia vartotojo teisių, nes būtent skrydžių kompanijoms dėl to ir užraukė tokius išsidirbinėjimus…

  Reply
 9. skins.lt

  To egidijus: Norfoj jua seniai yra desros kazkokios labai paprastos, kur ant etiketes ir parasyta kiek sudaro zaliava, kiek transportavimas, kiek mokesciai ir kiek dar kazkas :)

  Reply
 10. jurkis

  Vakar buvau spektaklyje, bilieto kaina, jei perki tiektoje, berods: bilietas 20 lt, 3 litai kažkoks mokestis, 5 litai – rezervacija. Mle, kažkokie mokesčiai dar beveik pusiau bilietą pabrangina, taip išeina???

  Reply
 11. egidijus

  tokie mokesčiai – tai rinkos gėda. taip organizatorius perkelia dalį savo išlaidų už platinimą tieiogiai vartotojui, pats "nusiplaudamas rankas", ir visą vartotojų pyktį nukreipdamas į platintoją. jei būtų su bilietais kaip prekybos centre su kitomis prekėmis – nė nesuprastumėte, ką ir kiek kam sumokėjote. o čia – salyginis mutantas, kuris ankščiau ar vėliau pavirs normaliu produktu. Ty Jurki tu iš karto matysi, kad spektaklis kainuos tau 28Lt. Ir tai tau pasakys <b>organizatorius</b>, tai jo pareiga skleisti teisingą informaciją. Juk jis <b>puikiai žino</b>, kad kaina tokia – kodėl tave suklaidino pasakęs kad 20? Pagalvok.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *