Programų sistemos. 6 semestras

Media_httpemptydotcom_pdedh

Atrodo po sesijos pamiršau pateikti savo kaspusmetinį reportažą iš software engineering praėjusio semestro. Grąžinu skolą sau ir tiems keliems, kuriems šie įrašai įdomūs :-)Visų pirma apie gerus dalykus. Pasirenkamas kursas “Dokumentų valdymo sistemos” buvo tikrai įdomus ir tikiu, kad pravers ateityje, artėjant elektroninio parašo erai. Daug aiškiau kas apskritai yra elektroninis dokumentas, dokumentų valdymo sistemos ir su kuo jis/jos valgomos, kokia problematika ir t.t. Archyvų departamento puslapyje galite rasti elektroninio dokumento specifikaciją – tokią savą versiją rengėme ir mes.Skaitiniai metodai prapletė akiratį vaizdžiai parodant kaip “bendradarbiauja” plika matematika su informatika. Nors gautų užduočių sunkumas (ir galimas jų įveikimas) pernelyg priklauso nuo atsitiktinumo (t.y. yra kur tobulėti tolygiai paskirstant užduotis), bet šiaip norėčiau, kad panašiose disciplinose dažniau duotų realizuoti įvairius nagrinėjamus algroritmus.Kursinis buvo gal ir neblogas prasilaužimas rašyti tokio tipo darbus, tačiau labai pasigedau bent šiokios tokios diskusijos su gynimą priimančiais dėstytojais, jų bent jau paviršutiniško pasidomėjimo ginama tema (manoji buvo CRM analizė ir panaudojimas).Programų sistemų inžinerija IV arba kitaip tiesiog objektinio programavimo šablonai  daugeliui tikrai buvo naujas spindulėlis programavimo kultūroje. Tiesa, gaila, kad dėstytojas labai paniręs į Java/C++ ir nepateikė praktiškai jokių analogiškų pavyzdžių dinaminėms kalboms (ir net neleido jomis atsiskaitinėti, kas tikrai erzina)- būtų puikios iliustracijos kaip kartais smarkiai išradinėjamas dviratis ;-)Iš buhalterinės apskaitos tikėjausi daugiau… Potencialiai tai toks naudingas dalykas, tačiau pabendravom su dėstytoju mokykliniame lygyje, užpildėme keletą lentučių ir tuo kursas baigėsi. Nusivylimas. Kaip ir vertybinių popierių rinkos, kurį buvau pasirinkęs kaip laisvai pasirenkamąjį dalyką. Tikėjausi išgirsti tokį tikrą rimtą pradžiamokslį su realiais pavyzdžiais, paaiškinimais ir diskusijom, tačiau atrodė kad bent jau vieną paskaitą paskirti pagrindams dėstytojui buvo ne lygis. Nors jo įžvalgos ir buvo įdomios, tačiau rezultate apie pačias rinkas, jų veikimo principus ir dinamiką daugiau negu žinojau nebeišsinešiau.Na ir liko ko gero didžiausias mūsų studijų programos nesklandumas – fizika informatikams. Jau rašiau, kad fiziką kaip tik turėjom 5 semestrą… Pusę laiko šio kurso – fizikos pagrindai – pirmąjį kontrolinį puikiai parašiau su paprasčiausiom mokyklinėm žiniom. Ir tik mažmožiai apie elektroniką, duomenų saugojimą ir panašiai.Kągi, liko meteliai ;-)Moksleiviai, galite dalyvauti projekte “Universitetas su oranžiniu” ir aplankyti norimą universitetą, pabendrauti su studijuojančiais ir sužinoti apie viską iš pirmų lūpų!

7 thoughts on “Programų sistemos. 6 semestras

 1. Artūras Šlajus

  Tiesa, gaila, kad dėstytojas labai paniręs į Java/C++ ir nepateikė praktiškai jokių analogiškų pavyzdžių dinaminėms kalboms (ir net neleido jomis atsiskaitinėti, kas tikrai erzina)Heh, KTU FTW, dabar turim ta patį, atsiskaitinėsiu projektą su Ruby rašytą :)

  Reply
 2. Vidmantas

  Skaitinius metodus visus aš irgi su Ruby atsiskaičiau :-) Kas buvo labai gerai, nes galėjau susikoncentruoti į algoritmą o ne į sintaksines smulkmenas. Aš tik pasiskundžiau kur nepraleido :)

  Reply
 3. Vytautas

  Vidmantai, ar yra kur nuoroda išsipjauti visiems tavo MIF-related rašiniams? Aš jau ne pirmą kartą „beveik užsimanau“ pakomentuoti ta tema, ar šį bei tą pridurti, bet nepakankamai, kad iškart susiformuluotų. Jeigu paskaityčiau viską nuosekliai, gal prisiminčiau.Tęsiant tą pačią mintį (su kreivu žvilgsniu į kalendorių), linkiu rasti laiko ir jėgų po visų 8 semestrų sukilnoti medžiagą į vientisą dokumentą. Manau, būtų puikus gidas, ypač su atitinkamais kitų žmonių komentarais, ar cross-referensais į susijusius postus.-rtfb

  Reply
 4. Vytautas

  Ir dar norisi preview funkcijos… Na kodėl man dabar raudonuoti dėl atskirai parašyto „ne pakankamai“, jei tą pastebėjau iškart po POST, ir, visai gali būti, dėl netikėto line-break’o edit box’e? :-)

  Reply
 5. Vidmantas

  http://emptydot.com/vidmantas/2009-09-05/programu-sistemos-6-semestras/http://emptydot.com/vidmantas/2009-02-08/programu-sistemos-5-semetras/http://emptydot.com/vidmantas/2008-07-01/programu-sistemos-4-semestras/http://emptydot.com/vidmantas/2008-01-25/programu-sistemos-3-semestras/Antrą semestrą praleidau apžvelgti…http://emptydot.com/vidmantas/2007-02-09/61/O apie MIF platesne prasme tai tiesiog http://emptydot.com/vidmantas/index.php?s=mifLauksiu komentarų :-) Ir taip, galbūt būtų naudingas resursas, tačiau nežinau ar taip drįsčiau daryti nes čia grynai tik mano subjektyvi nuomonė ir to neslepiu. Galbūt kitiems atrodo visiškai priešingaiP.S.: padariau preview :-)

  Reply
 6. » Programų sistemos. 7 semestras // Vidmantas // emptydot.com

  […] 6 semestras 5 semestras 4 semestras 3 semestras <gap> 1 semestras […]

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *