Požeminė stovėjimo aikštelė… dviračiams

Jokia paslaptis, kad paskutiniu metu visai ne atostogų reikalais tenka lankytis Klaipėdoje. Ir prieš kelias dienas pastebėjau, kad “Mega Plaza” (H. Manto gatvėje priešais buities rūmus) požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje yra išskirta garbinga vieta ir dviračiams:

Media_httpemptydotcom_bwgfb

Media_httpemptydotcom_gbufi

Media_httpemptydotcom_hlgwj

Labai sveikintina iniciatyva! Aišku, jokių filmavimo kamerų ten nekaba, o vieta tikrai nedažnai lankoma, tad nežinau ar pats ryžčiausi ten palikti savo žirgą :-) Bet judama teisinga kryptimi. Apskritai, Klaipėda yra visai draugiškas dviračiui miestas su itin lietuviškais niuansais, apie kuriuos galėsiu papasakoti vėliau.P.S.: ir kodėl “įranga”, skirta dviračiams pastatyti, yra visada tokia nepatogi? Juk ne įstatyti reikia, kad nevirstų, o dar ir tinkamai prikabinti…

4 thoughts on “Požeminė stovėjimo aikštelė… dviračiams

 1. egidijus

  P.S. lausimas man visada iškyla, ypač jei tenka susidurti su "šiuolaikiškais" dviračių laikiliais, prie kurių iš vis griūna dviratis vėjo papūstas. Toks jausmas, kad tie, kurie juos projetavo niekada tuo nesinaudojo ir neišbandė.

  Reply
 2. Bunnybrains

  Na ir aikštelė… Turint galvoje, kad dalis važinėjančių dviračiais skatina nevažinėti automobiliais (bent jau to paties miesto ribose) ir šeip būna linkę sveikiau gyventi, tai ta proga "įkalė" jiems požeminę aikštelę prie automobilių. Kur tikrai nėra išmetamųjų dujų kvapo baisaus, kurį uostysi kol pateksi į prekubcentrį…IMHO, daug gražiau atrodytų aikštelės išorėje tokios, o ne užslėptos giliai giliai po žeme.

  Reply
 3. Vidmantas

  Bunnybrains na šiaip pirmas dalykas svarbiausias paliekant dviratį ilgam laikui – jo saugumas. Dujų prisiuostau ir šiaip gatve važiuodamas, tad dar trys įkvėpimai neturėtų nužudyti :-) O ir šiaip mintis, kad pavyzdžiui lietus nenulys ant jo, visai gerai nuteikia. Beje, šiandien prie Klaipėdos traukinių stoties mačiau tikrai patogius dviračiu stovus, pabandysiu artimiausiomis dienomis pafotografuoti ir pasidalinti :-)

  Reply
 4. ewal

  gal aš biškelį negabus technikoje, bet man nepatinka šitokia dviračių stovų konstrukcija iš esmės. į jį įstačius dviratį, visas apkrovimas tenka priekiniam ratlankiui. jeigu dviratis apkrautas sunkesne manta, tai tas šoninis ratlankio laužimas gaunasi visai nemažas. man kažkodėl atrodo, kad taip galima deformuoti ratlankį – ypač jeigu ratlankiai plonesni. kodėl nesukonstravus stovų, prie kurių dviratis remtųsi (ir) rėmu?o kad aikštelė įrengta, tai čia tikrai sveikintinas dalykas bet kokiu atveju. žinoma, gerai būtų kažkokia apsauga. arba daryti aikštelę išorėje, bet po kokiu nors plastikiniu stogu.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *