KREATOR – modernus klasikos alsavimas Vilniuje

Vidmantas: Pamenu per vieną interviu vienas muzikantas yra pasakęs: “metalas – kitokia klasikos interpretacija”. Vistik šiai dienai metalas jau ir savo dar neilgoje istorijoje turi ką vadinti “nuosava klasika”. Ir be abejo viena iš tų dar gyvų ir neužrūdijusių klasikos egzempliorių yra KREATOR, praėjusį penktadienį agresyvia energija džiuginusiais senus ir jaunus metalgalvius.Tvarka – vokiška, nes renginys prasidėjo laiku. Būtent dėl tokio netikėto pliuso pasidarėm nedidelį minusą – pražioplinom dalį pirmosios grupės EMERGENCY GATE pasirodymo. Tenka prisipažinti, kad itin daug ir nepraradom – tai, ką spėjom pamatyti, nebuvo itin įspūdinga. Taip – tvarkingas, modernus vokiškas metalas, bet nieko įdomaus – kažko užvedančio, draivo ar eskpresijos muzikine prasme trūkumas. Na ir vokalistas vizualiai labai jau įtartinai :-) egoistiškai atrodė bebaltuodamas po sceną… Tačiau kaip pirma 4 grupių sąstato dalis visai tinkamai buvo suvirškinta, o publika akivaizdžiai darė tą patį, abejingai migruodama tarp rūkomojo ir salės.

Media_httpwwwhellmusi_iwuqf

comm: O aš tuo metu stovėjau ir kalbėjausi su Jonavos metalistais, skiedžiau kraujotaką alum, o vėliau kultūringai laukiau eilutėje prie tualetų. Švarios, šviesiomis spalvomis nudažytos sienos, erdvus rūsys ir netgi galimybė pasikabinti paltus. Najwyższy klasa! Galėtum pamanyti, kad esi knygų mugėj arba arba tautodailės dirbinių parodoj, tačiau prekystaliai nebuvo nukrauti knygomis ar rankdarbiais, aplinkui nešmėžavo kostiumuotos figūros, o iš stikline siena atitvertos salės tikrai nesklido klasikinė muzika. Salėje kaip keltiški mazgai pynėsi folkas ir metalas, o prie pynimo staklių darbavosi šveicarai ELUVEITIE! Ne kas kitas kaip senoviniais instrumentais grojama muzika daro šią grupę išskirtine, kuri, sakyčiau, net sustiprina metalo skambesį. Kaip dvi energija besikeičiančios stichijos; aštrabriauniais akmenimis nusėtas krantas, skalaujamas jūros vandenų sukuria garsą, kuris priverčia klausytoją sukrusti, įtempti jusles ir būti jo dalimi. Iš airiškų dudelių, mandalinų ir dūdmaišių tekanti muzika mena gilią istoriją ir alsuoja jos karingą dvasią. „Slanias Song“, „The Song Of Life“ ir ant scenos savo ilgus plaukus sukančios merginos… Ech, kai prisimenu, tai nugara iš malonumo šiaušiasi. Padėkoję už palaikymą ELUVEITIE sugrojo dar kelis kūrinius, vienas iš jų buvo, o taip, Inis Mona! Nebesitvardžiau, lyg nuo ką tik sustojusios karuselės nušokęs vaikas išbėgau iš salės ir pasiskolinęs pinigų nusipirkau marškinėlius su ELUVEITIE simbolika.

Media_httpwwwhellmusi_qqwoa

Vidmantas: Daugeliui tautiečių kilo necenzūrinis klausimas sužinojus apie grupių grojimo eigą, tačiau jau po koncerto aišku – nors mūsų krašte metalcore nelabai mėgstamas (arba tiksliau – nemėgstamas), bet kalibrą CALIBAN “užsiauginę” pakankamai, kad apšildytų pačius KREATOR. (Beje, ELUVEITIE grupės amžiaus požiūriu gerokai jaunesnė už kitas thrašystus apšildančias grupes). Nors publika buvo šaltoka ir gerokai retesnė nei per linksmuosius ELUVEITIE, bet CALIBAN skambėjo visai neprastai. Tiksliau – viršijo lūkesčius, kurie, tiesą sakant, buvo gana nedideli. Tik galbūt nereikėtų tikėtis ir prašyti mošo iš metalcore nemylėtojų krašto publikos. Nors į pasirydimo pabaigą su savo “beveik paskutinėm” dainom CALIBAN jau buvo bebaigią atsibosti, bet tenka pripažinti, kad tai stipri kompanija, be vargo atrandanti savo publiką kitose šalyse.

Media_httpwwwhellmusi_sgrfh

comm: Ką jau ką, bet „glotkę“ M. Petrozza turi. Kad užrėks kaip seržantas ant naujų šauktinių, čia pat pasijusi kaltas jei pavargai ar nelaikai rankų iškėlęs į viršų. Vakarinis „salagų“ muštravimas prasidėjo nuo „Hordes of Chaos“ ir to paties pavadinimo vaizdo klipu ekrane.Beje, tai antra, Lietuvoj besilankanti ir mano matyta grupė (pirmoji buvo ENSLAVED) kuri naudoja vaizdo projekcijas pasirodymams pagyvinti. Juk įdomu pamatyti kaip grupė sieja ir interpretuoja savo muziką su vaizdiniais, juolab palavinti savo vaizduotę, įsiminti, kad koncertas dar ilgai išliktų atmintyje. Spėju, kad mažai kam tas ekranas užkliuvo, nes salės centre virė „mošpitai“, ant vienų fanų rankų jūros suposi kiti, pastaruosius gana šiurkščiai ant žemės mėgino nuleisti apsauginiai, tačiau net ir tai fanų nesustabdė! Vienas prie sėbro Juliaus atlingavęs drąsuolis pasiprašė padėti jam perlipti per tvorelę. Nelabai sėkmingai nusileidęs ant grindų, jis gana energingai užlipo ant scenos ir kelias akimirkas pasidžiaugęs savo mažyte pergale, liuoktelėjo ant iškeltų rankų. Na o likusieji, metaforiškai kalbant, galėjo iššiepti dantis ir pikdžiugiškai kartu su Petrozza išrėkti „Pleasure To KILL“ !!! Vokiečiai labai norėjo parsivežti gerus įspūdžius iš pirmojo pasirodymo Vilniuje. Kodėl gi ne? Skanduotės, „mošpitai“ ir kita pozytivi agresija nurimo tik tada, kai muzikantai nulipo nuo scenos, žinoma, prieš tai reikėjo atlaikyti kulkosvaidžio seriją sudarytą iš „Riot of Violence“, ”Warcurse“, ”Destroy What Destroys You“, „Enemy Of God“ ir kt. puikių kūrinių. Apsidaužėm, nuvargom, išprakaitavom ir nuleidom šiek tiek kraujo, tačiau buvome laimingi!Vidmantas: Tormentorrrr!!! m/comm: Jo, aš irgi RRRRRrrrrrrrrrrr!!! ir dar keliu bokalą tamsaus alaus m/ Už metalą, tuos, kurie atėjo, tuos, kurie neatėjo ir už tuos kurie atėjo, bet nieko neprisimena.Nuotraukos Crazytes. Reportažas paskelbtas Hell-music.lt. Linkėjimai kolegai Tomui (comm) už kooperaciją rašant šį reportažą :-)

One thought on “KREATOR – modernus klasikos alsavimas Vilniuje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *