Svečio rubrika: Savas verslas

Media_httpemptydotcom_uzpss

(Nuotrauka: Start/Stop © Compound Eye )

Laikas: Geriausias laikas pradėti verslą yra dabar: konkurencija tokia žiauri, pirkėjų (/grynų pinigų) taip nėra, kad netrukus ant lygios vietos tarp išmirusių konkurentų galima ir pradėti:)  Tokie “štiliai” puikus laikas pasiruošti, ką reikia savo rankutėm įsirengti, ramiai viską apgalvoti. Kada gi dar, jei ne dabar – geriausia nerandant darbo įsisteigti darbo vietą pačiam sau.Terpė: Valdžia taip “myli” smulkiuosius – kaip niekada. Ir mokesčiais apdovanojo, ir kailį paskutinį lupa – jaučiamas tikrintojų antplūdis (matyt vykdo užduotus normatyvus:) Puikiausia, palankiausia proga pasitelkti superkūrybiškumą santykiuose su valstybe, kuriant produktus, vystant verslą.Patarimai:

Kuo toliau, tuo daugiau bendrovių atsisako etatinių, ne pagrindinę veiklą vykdančių darbuotojų ir samdo paslaugą atliekančius neetatinius darbuotojus. (manokarjera.lt)

1. Tapimas laisvai samdomu specialistu keliose įmonėse garantuoja įdomų, dinamišką gyvenimą, daug daug daug galimybių pasireikšti idealiam savo laiko planavimui, korektiškumui, asmeninei diplomatijai, kruopštumui, komunikabilumui. Daug atsakomybės, ir viskas priklauso tik nuo tavęs. Darbas namie arba ten, kur yra darbas – tikėtinas “ofiso ant ratų” ar “ofiso viešose erdvėse” variantas. Išeina – reikalingas darbo įrankis – nuosavas “laptopas”. Tikėtina išsivystys nemokamo belaidžio interneto zonų uoslė mieste ar priklausomybė nuo “vieno puodelio arbatos/kavos” kavinėse.  Tarp kitko jų nereikėtų pamiršti įskaičiuoti į projektinį atlyginimą.  Toks darbo būdas nevartotinas silpnus nervus turintiems, visą gyvenimą nuo kitų sprendimų  priklausiusiems žmonėms. Gali kristi nelygioj kovoj.

Dabar pats laikas veržliems žmonėms pradėti veiklą. Nors yra užsidarančių įmonių, tačiau laimės tie, kurie tiesiog atras naują savo galimybių pritaikymo sferą. (ten pat)

2. Pradėk savo asmeninį verslą dabar, kai visiems kitiems baisiai baisu tai daryti. Pasirauskime vidiniuose stalčiuose – ką moku daryti? Gal ko trūksta man pačiam / ir  žmonėms aplinkoje? Vieno žmogaus verslas nereikalaus daug pastangų jį įsteigti. Ypač prisiminus kūrybiškumą. Netgi – tiksliau jį būtų vadinti ne verslu – o Paslauga Žmonėms. Darykime paslaugą žmonėms, mainykime savo žinias ir darbą į kitų darbą arba pinigus. Neverta orientuotis “kaip daryti pinigus”.  Geriau – “ką padaryti realiai naudingo žmonėms”. Pakeitus nusistatymą iš “gauti pinigus” į “duoti naudą/paslaugą” kils begalė naudingų minčių, idėja verslui-paslaugai. Pinigai ateis savaime. Perspėjimas: šis kelias mėgstantiems iki pietų miegoti, egocentrikams, nemotyvuotiems,  ar  jaunesniems nei 16 metų asmenims gali sukelti alerginių, atmetimo visomis prasmėmis reakcijų ar kitų negrįžtamų asmenybės pakitimų.3. Dirbk ir sau… ir ne sau: tapk tarptinklinio marketingo įmonės(-ų) konsultantu. Avon, Zepter, Tupperware, Mary Kay, taip toliau. Tu privalai tai padaryti, jei be galo mėgsti bendrauti su žmonėmis, turi platų giminių ir pažįstamų ratą, mėgsti įdomiomis naujienomis kasdien pradžiuginti žmones. Dabar tas “pradžiuginimas” gali būti dar ir naudingas. Vardan nekaltų klientų psichologinio konforto ir saugumo draudžiama tuo užsiimti psichologiškai nestabiliems žmonėms (aut. pastaba)4. Kai galima nedirbti – galima mokytis. Tai veikla, kuri iš tiesų mažiausiai sulaukianti mūsų dėmesio kasdienybės rutinoje. Jei nėra darbo – puiki galimybė likusias nuo darbo paieškos dienos valandas skirti tobulėjimui. Jums atviri bibliotekų fondai, internetas pilnas atsisiunčiamos medžiagos.  Mokykis profesijos, mokykis bendrauti, mokykis sveikos mitybos, pažink save. Galų gale galima ir išmokti pritraukti sau norimą darbą ar aplinkybes: The Secret , Transerfingas.  Kažkam reikės pokalbių su Dievu. Nemėgstantiems savęs pažinimo “pasakų” rekomenduojama pradėti nuo Robin Sharma knygų, arba tiesig nuėję į knygyną išsirinkite patys pačią jūsų manymu “nekalčiausią”.  Toks savęs mokymo kelias netinka tinginiams ir manantiems kad jie kilę iš beždžionės.*Būkit laimingi ir darbingi, Egidijus

3 thoughts on “Svečio rubrika: Savas verslas

  1. Gytis

    Gali dirbti ir namuose – pradėti užsiimti internetiniu verslu. Tam netgi nebūtina turėti išskirtinių įgūdžių programuojant ar naudojantis kompiuteriu. :) Aš savo tinklaraštyje būtent apie tai ir kalbu, tad jei kam įdomu – visada prašom pasiskaityti ar kai reikia ko paklausti. ;)

    Reply
  2. egidijusk

    Versle ir ekonomikoje trūksta bendradarbiavimohttp://blog.lyga.lt/2009/02/18/versle-ir-ekonomikoje-truksta-bendradarbiavimo/

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *