Alkoholis naktį

Media_httpemptydotcom_gxbkp

Iš esmės noriu paprieštarauti Ežiuko Vilniuje sarkastiškai nuomonei (skaityti iki galo) apie tai, ką pakeis draudimas alkoholiu prekiauti naktį. Pirma, tai teisingas žingsnis kovojant su alkoholizmu. Džiugu, kad kažkas turi valios priimti tokį nepopuliarų tam tikruose visuomenės sluoksniuose įstatymą.Niekas nenuginčys, kad tam tikrose miestų vietose (konkrečiai – prie načnykų) pasidarys saugiau. Pavyzdžiui, tame rajone, kuriame gyvenu dabar, naktinė alkoholio parduotuvė stovi toje vietoje, pro kurią vienintelę praktiškai galima patekti – įvažiuoti ar įeiti – į rajoną iš miesto pusės. Pro tą vietą penktadienio ir šeštadienio vakarais vengiame vaikščioti kiek tik įmanoma, nes baisu net pažiūrėti kas per liaudis renkasi. Mažiau besišlaistančių gatvėje su tikslu papildyti ir taip prisvaigusius organizmus alkoholiu = daugiau ramybės.Tik nereikia įsivaizduoti, kaip tai suidealizavo Ežiukas Vilniuje, kad po šio draudimo naktiniai tautos nuotykiai baigsis, bet tikrai prikirps sparnus ir greičiausiai išgelbės vieną-kitą gyvybę per metus – kažkas nepapuls girtas po ratais, kažkas nesės už vairo važiuoti pirkti kito butelio, o kažkas negaus į galvą nuo apsvaigusių besiburiuojančių skystapročių.Kitas dalykas yra kovojimas su mūsų tautos gėrimo įpročiais. Tai problema, faktas. Primenu, kad greta draudimo prekiauti alkoholiu naktį įvestas draudimas automobilio salone vežti atidarytą alkoholio tarą. Taip pat pagaliau įteisinta, kad nepilnamečiams draudžiama gerti. Ilgai teko laukti.Kitas sveikintinas ir logiškas žingsnis būtų draudimas prekiauti alkoholiu degalinėse.

10 thoughts on “Alkoholis naktį

 1. Eziukas su kedais

  Dėl draudimo GERTI nepilnamečiams pritariu.GAL net ir dėl butelio automobilyje.Tačiau dėl laiko ribojimo – ne. Argumentas "bus išsaugota daugiau gyvybių" veiksmingas ir draudimui apskritai pardavinėti alkoholį…

  Reply
 2. Vaidas

  Kažin ar ką pakeis draudimas pirkti alkoholį naktį. Vien kiek agresijos tai iššauks, kai "pilietis", nelabai besiorientuojantis erdvėj ir laike, reikalaus parduotuvėj "degalų" ir jų negaus? Beto taškų mylėtojai vietoj to, kad rinktųsi prie vieno taško išsibarstys kaip kokia dispersija po visą tavo rajoną ir nebežino iš už kurio krūmo draugo Bomžo tikėtis :-)Įdomu kaip paveiks jaunimą draudimas gerti nepilnamečiams? Ar bent sureaguos kas nors? Ar policininkai pastebėję įtartiną žmogelį puls jį tikrinti? Įdomu…Beje, kur gyveni? :-)

  Reply
 3. dreamer

  Juk toks draudimas yra ir kitose šalyse, pvz.: UK, tad ko visi čia purkštauja? Manau, kad tikrai suveiks ir naudos duos. Jau taip buvo padaryta mano kaime (kad nuo 10 h neparduoda, bet nežinau kieno iniciatyva.. degalinės, savivaldybės?).. Mūsų kaime taškas – degalinė. Ir ten visada vakarais būriuojasi žmonės, perkasi alkoholį ir pan.. Ir kai nebuvo galima pirkti, tekdavo visiems skirstytis ir tikrai galiu pasakyti, kad alkoholio buvo GEROKAI mažiau suvartojama.. T.y.: ta girtumo riba gerokai rečiau buvo perlipima. Aišku, daug kas kniaukė, kad nesąmonė ir pan., BET efektas tikrai BUVO. Bus ir dabar. Tikrai ne visi sugebės susipirkti iš anksto.

  Reply
 4. vap

  Pardavinėti alkoholį nuo 22 val. draudžiama didžiojoje daugumoje ES (ir ne tik valstybių) ir kažkaip ten žmonės gyvena.Taip pat visiškai pritariu Vidmantui, kad dar reikia uždrausti pardavinėti alkoholį degalinėse.

  Reply
 5. Vidmantas

  <b>Ežiuk</b>, tai iš esmės liko neaiškūs tavo argumentai, kodėl ilgalaikėj perspektyvoj draudimas prekiauti alkoholiu naktį nepagerins situacijos dėl saugumo ir apskritai alkoholio vartojimo?<b>Vaidai</b>, netrukus visi karštųjų taškų lankytojai sužinos apie naują tvarką ir nepuls bastytis veltui ir blaivėti dėl nieko. Čia kažkur buvo mestas argumentas, kad žmonės tiesiog puls į nelegalius taškus, tačiau kažkaip abejoju ar bent kiek mąstantis žmogus gers kažkokį bizalą. Kaukolinės klestėjimo laikai praeity. Dėl nepilnamečių ko gero niekas iš esmės kaip ir nepasikeis, tačiau bent jau ištaisyta visiškai absurdiška situacija, kai nepilnamečiams nėra draudžiama gerti. O gal kada ir atsiras valios tai išpildyti. Gyvenu Žemuose Paneriuose :-)<b>dreamer, vap</b> iš tikrųjų pamiršau paminėti, kad toks draudimas egzistuoja ir kitose valstybėse ir kažkaip pas juos gatvėse naktimis nesimato besišlaistančių alkoholikų zombių. Tiesiog visi žino, kad neras, reiškia nieko nepadarysi – ir tai veikia.

  Reply
 6. Pawka

  Pilnai pritariu šiam įstatymui ir Vidmanto nuomonei. Norėjau paminėti tą patį, kad visame civilizuotame pasaulyje yra panašūs ribojimai. Toje pačioje Estijoje draudžiama prekiauti alkoholiu nuo 20 val., o Norvegijoje netgi nuo 18. Tokiu atveju net po darbo nespėtume alaus nusipirkt :-)Kas pasikeis po įstatymo priėmimo? Įsivaizduokite, girtaujanti (jau neblogai įkalusi) chebra pritrūksta gėrimų ir naktį varo iki artimiausio taško. Kadangi visi įgėrę, o visur tamsu, tai kažkam užkliūna šiūkšlių dėžė, autobusų stotelė, ar dar blogiau – pro šalį einantis praeivis. Tokių atvejų pasitaiko toli gražu ne vienas ir viso šito bus išvengta.

  Reply
 7. noTime

  Rezultatas akivaizdus: blaiva ir sunervinta tauta. Nors neretai apie blaivumą dar galime patylėti.

  Reply
 8. Martynas

  „įvestas draudimas automobilio salone vežti atidarytą alkoholio tarą“ Na, panašu, jog šiandien šiam draudimui atėjo galas. Tikėkimės kitiems seksis išsilaikyti ir toliau.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *