Aplankyk universitetą

Media_httpemptydotcom_jlagw

Šį mėnesį tarp krūvos su laisvojo dalyko pasirinkimu susijusių pranešimų VU informacinėje sistemoje radau ir kvietimą dalyvauti projekte “Universitetas su Oranžiniu”. Paėmiau šį savaitgalį ir užsiregistravau ir noriu kiek pasidalinti džiaugsmu dėl šios iniciatyvos.Kas tai? Kam tai? “Universitetas su Oranžiniu” skirtas moksleiviams, norintiems savo akimis pamatyti norimos specialybės studento dieną. Paprastai tariant, veiksmas vystosi taip:

 1. registruojasi studentai
 2. registruojasi moksleiviai, nurodydami kurią studijų programą nori “aplankyti”
 3. moksleivis priskiriamas vienam iš tos studijų programos studentų ir su juo suderinus laiką praleidžia dieną – eina į paskaitą/paskaitas, studentas dalinasi patirtimi, apkalbami pliusai/minusai, dėstytojai, studentiško gyvenimo ypatumai ir kitos gėrybės
 4. moksleivis projekto puslapyje trumpai pateikia savo įspūdžius

Nežinau kaip jūs, bet aš kokioje 10-11 klasėje būčiau nemažai atidavęs už tokią galimybę :-) Todėl kviečiu visus studentus registruotis ir taip sudaryti galimybę mokiniams pamatyti viską savo akimis, o moksleivius registruotis į norimas studijų programas. Patikimi šaltiniai teigia, kad moksleivių registracija prasidės nuo rytojaus. Projekto “Universitas su Oranžiniu” tinklapis – http://www.olimpiados.lt/content/view/601/439. Ten rasite ir DUK apie studijų programas. P.S.: taigi, jeigu sugalvosite apsilankyti VU programų sistemose, galbūt susitiksime? ;-)

4 thoughts on “Aplankyk universitetą

 1. besar

  Pavadinimas “Universitetas su Oranžiniu” labai jau miglotas. Realiai idėja paprasta ir faina, bet pavadinimo prasmės niekaip nesuvokiu.

  Reply
 2. Kristisz

  Citata iš pagrindinio tinklapio "Projektą inicijavo Lietuvos Gamtos Mokslų Olimpiadų Asociacijos nariai – oranžiniai, nuo ko ir kilo jo pavadinimas. "Tai ir paaiškina pavadinimą.O šiaip esu dešimtokas ir tikrai projektas sudomino. Domiuosi programavimu ir turbūt ir stosiu į kažką iš informatikos specialybių. Tik noriu blog’o autoriaus paklaust, kur geriau apsilankyt: ar VU informatikoj, ar VU programų sistemose?

  Reply
 3. Vidmantas

  Dalis studijų programos persidengia informatikos ir programų sistemų specialybių kursuose, tačiau kaip matai mano pasirinkimas – programų sistemos. Patarčiau ir tau tą rinktis :-) Informatikoje pernai paskutiniojo priimto balas buvo 200, tai su tokia tvarka tikrai į ją įstotum, tad gal verta užsibrėžti aukštesnį tikslą?

  Reply
 4. Martynas

  Idėja laabai gera. Tai, kad moksleiviai neįsivaizduoja, ką studijuos – didelė problema. Atstovybėje galvodavom apie visokiausius atvirų durų idėjas, bet tai dažnai parodo vieną pusę, o toks projektas gali padėti su dalyku susipažinti "iš vidaus"

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *