Labas, openSUSE 11!

Media_httpemptydotcom_zvrfc

Sesija atėmė iš manęs džiaugsmą iškart pajausti naujosios openSUSE versijos privalumus. Nors šiek tiek atsargiai žiūrėjau į 11.0 versiją, nes reikalingas stabilus darbinio kompiuterio veikimas, bet pasirodo be priežasties. Savaitgalį šviežiai pakeičiau openSUSE 10.3 į 11 ir galiu pasidalinti savo didžiausiais džiaugsmais ir keliais rūpestėliais.Trumpas pirmas (ir vėlesnis – iki šiol) įspūdis – wow! Diegimas ir pradinis konfigūravimas ėjosi kaip per sviestą ir galima drąsiai sakyti, kad 11 versija tikrai pasiruošusi sužavėti naujokus. Instaliacijos ir defaultinės OS išvaizda itin maloni, o problemų įprastam naudojimui nekilo.Ką jau ką, bet nepasidžiaugti nauja zypper versija tiesiog neįmanoma! 10.x versijoje šis paketų menedžeris buvo kaip trūkumas, tačiau dabar jis veikia greitai ir patikimai, lyginant su pirmtaku – kaip vėjas. Tai tik įspūdis “iš akies”, atminties sunaudojimo lentelė lyginant su kitais irgi daug pasako.OpenSUSE 11 atkeliauja su Firefox 3, OpenOffice 2.4, Wine 1.0, KDE 4/GNOME 2.22 ir kita krūva naujausių paketų. Kiek erzina Banshee brukimas, nes standartiniame pakete nėra softwarinio equalizerio, kuris, sakyčiau, Linux būtinas, jeigu apskritai girdi ką klausai.O dabar kelios pastabos ir netikslumai. Nors į repozitorijų sąrašą sudėjau vien tik rekomenduotinus serverius, naujasis PackageKit iškart po instaliacijos nesugebėjo sutvarkyti kelių priklausomybių (“dependencies”), nors komandinės eilutės

sudo zypper update -t package

susitvarkė be bėdų. Labai keista, kad instaliacijos metu pažymėjęs Rubygems radau instaliuotą berods 0.9.2 versiją… tai daugmaž pusantrų metų senumo paketas. Taip pat keletas iš repozitorijų atkeliavusių paketų, pvz. Netbeans, nesiteikė sėkmingai veikti, nors parsiuntus iš oficialios svetainės problemų jokių nekilo. Ir dar – būtų naudinga iškart .xls failus susieti su OpenOffice :-)Nepaisant kelių lengvai išsprendžiamų netikslumų, pasikartosiu – įspūdis puikus. Nepasikuklinkite pabandyti!Ekrano nuotraukos | 11 versijos apžvalga | Oficialus tinklapisP.S.: dar galiu pasidžiaugti Novell (kompanija, kuri kuruoja openSUSE vystymą) sėkme – „SUSE Linux Enterprise“ bus diegiama Pentagone.

15 thoughts on “Labas, openSUSE 11!

 1. Arvydas

  Kartais tų distribucijų kiekis svaigina :) Dabar svarstau ar ne geriau man būtų pereiti nuo Gnome prie KDE…

  Reply
 2. Vidmantas

  Taip, ir tas distribucijų kiekis ne visada yra geras dalykas (kaip jau rašiau anksčiau). Tačiau manau, kad dabar ir ateityje namų vartotojus dalinsis Ubuntu su OpenSUSE, na gal dar kuri sugebės prisitaikyti prie vartotojų norų. Dėl Gnome ir KDE – be abejo, pabandyk. Niekas netrukdo :-) Nepamiršk ir XFCE – paskutiniu metu labai išaugęs DE.

  Reply
 3. Vidmantas

  Hm, gal įprotis, kad visi aplink, norintys user-friendly linux renkasi Ubuntu? :-)

  Reply
 4. Marius

  Pasakysiu trumpai, kad aš Linuxuose naujokas, iki šiol tesinaudojęs įvairiom langų versijom, dabar jau sėkmingai naudoju opensuse 11 – instaliavimo metu jokių problemų, susirado absoliučiai visus įrenginius, viskas veikia… puiku. Manyčiau, tautai pats laikas keist nuomonę apie tai, kad Linux – tik programeriams :)

  Reply
 5. Marius Klp.

  Sveiki vyrai. Siuo metu labai duomiuosi linux. Pabandziau openSUSE per virtualbox, bet tai katastrofa. Supratau, kad jokiu budu virtualbox neatspindes tikruju openSUSE galimybiu. Vasara buvau bandes wubi. Parsisiunciau, pasirinkau ubuntu. Viskas ok, ubunutu patiko, bet smalsumas vede toliau. Forumuose paskaiciau apie Baltix. Parsisiunciau, irasiau i cd. Ir netycia atradau, kad baltix’a galima suinstaliuot per windows (pas mane vista). Gaunasi tas pats, kas su wubi. Jei nepatinka, uzkrauni vista ir tiesiog isinstaliuoji kaip programa, lieka vista it niekur nieko nebuve. Tiesa, baltix instaliuojant atsidaro langas kaip wubi, gali kalba parinkt, kiek GB skirsi ir t.t.Kur lenkiu. Ogi, noriu paklausti. Gal openSUSE (turiu naujausia) galima suinstaliuot taip pat kaip baltix, na tarsi su wubi, kazkaip panasiai? Nes live cd principu bandziau su ubuntu, bet nepamatysi visu galimybiu. O wubi veikimo principas geras tuo, kad lieka svaru po pasalinimo.Dekui uz pagalba!

  Reply
 6. Vidmantas

  Sveikas, Mariau, manau kad supratau tavo poreikį, bet abejoju ar openSUSE turi tokią savybę, niekur nemačiau apie tai parašyta ar užsiminta. Šiaip nieko blogo yra tiesiog instaliacijos metu paskirti atskira particija linuxui, o jeigu nepatiks – tiesiog perinstaliuoti bootloaderį į windowsinį ir suformatuoti tą particiją, nors tokie dalykai reikalauja šiek tiek žinių. Nors, kaip supratau, mėgsti paeksperimentuoti, tad nemanau kad prireiks su visam kratytis kokio nors pasirinkimo :-)

  Reply
 7. Fedora 10: vėl bandom Linux | Mano erdvė internete

  […] Ubuntu irgi bandžiau ir viskas buvo neblogai, bet po Mint, Ubuntu nebeįdomu Tada radau kad Vidmantas naudoja OpenSuse, bet OpenSuse kažkodėl taip pat nepatiko. Ir tik vakar sugalvojau pabandyti Fedorą, aišku pats […]

  Reply
 8. Fedora 10: vėl bandom Linux : Mano Erdvė Internete

  […] Ubuntu irgi bandžiau ir viskas buvo neblogai, bet po Mint, Ubuntu nebeįdomu Tada radau kad Vidmantas naudoja OpenSuse, bet OpenSuse kažkodėl taip pat nepatiko. Ir tik vakar sugalvojau pabandyti Fedorą, aišku pats […]

  Reply
 9. Eimantas

  na aš ir naudojau ubuntu, kubuntu, ir mandriva, labiausiai patiko ubuntu, naudočiau ir toliau, bet nervina problemos su garsu, skype mikrafo nėra, garso nesigirdi, o paleidus grotuva groja tik 2 garsiakalbiai nors pas mane 5,1 sistema, pakeičiau config, iš dviejų kanalų į 6 , garso nustatymuose taip pat ir nieko, groja tik du.. arba visai negroja… labai nepatiko šitas bug’as, siunčiuosi SUSE dabar 11,1 tikiuosi ji gros tvarkingai :D

  Reply
 10. Nesveikas

  >Marius Klp.Turbut paveluotai, bet vistiek. Pamegink pasidomet OpenSUSE instlux.

  Reply
 11. linius

  pabandžiau opensuse 11.2 labai patiko tik padorios cad programos nerandu…gal ką patarsit?

  Reply
 12. Vidmantas

  Smagu, kad patiko :-) Dėl cad programų neturiu ką patarti, nes pats nenaudoju… taigi teks pasikliauti google ;-)

  Reply
 13. Titarius

  Ilgokai vargau kol instaliavau OpenSUSE 11.0, bet kuo toliau, tuo labiau patinka. Netgi TVTIME pavyko instaliuoti (pats nelabai žinau kaip) ir vaizdo kokybė geresnė, negu WIN buvo. Bėda tik, kad printerio Lexmark Jetprinter 1020 negaliu priversti veikti, nerandu draiverio o postscript netinka. WIN vis tik negaliu visai atsisakyti, nes prireikia senojo DOS ir FoxPro ir dar šio bei to. Nežiūrint visų sunkumų labai optimistiškai esu nusiteikęs ir vis rečiau į WIN užsuku.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *