Mažųjų automobilių kita veido pusė

Media_httpemptydotcom_kkptb

Prieš kelias dienas žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad Vilniaus miesto savivaldybė svarsto suteikti galimybę mažų automobilių savininkams parkuoti juos mieste nemokamai. Taip tikimasi išspręsti spūsčių ir parkavimo problemas.Žvilgtelėjęs į pirminį tokių automobiliukų sąrašą prisiminiau kažkada mane išgąsdinusius skaičius – vieno tokio mažojo kuro sąnaudas. Tad radęs laisvą minutę nepatingėjau paieškoti, kaip su sąvoka “ekonomiškumas” (taigi ir su “ekologiškumas”) draugauja minėti mažyliai.Deja, pagirti galiu tik kai kuriuos… Nors mažieji automobiliai nesveria nė tonos, telpa vos keli žmonės ir praktiškai jokio bagažo, bet mažiau negu 6 litrus (ar apie) šimtui kilometrų mieste sunaudoja tik Fiat 500, Fiat Panda, Citroen C1, Mini Cooper. Plojimai Mini Cooper D (kiti jo Mini markės broliai tuo pasigirti negali) – jo variklis net 1,6l, bet kuro sąnaudos mieste tik 5,6l, o užmiestyje – 3,7! Kodėl tokie skaičiai miesto ribose stebina, netrukus sužinosite.Taigi geroji dalis tik tokia. Pažiūrime į kitus?Citroen C2 su 1,4l varikliu kuro sąnaudos mieste – 7,9Chevrolet Spark 5 tik su 0,8l varikliu, o sąnaudos miesto sąlygomis – 6,9 lFord Ka su 1.3l varikliu mieste pilsite 8.4, su oro kondicionieriumi 8,9, o su 1.6 varikliu 0 10,4 litro šimtui kilometrų!Kia Picanto su 1,1l varikliu mieste ims 6,2l su 5 pavarų ir 7,6l su 4 pavarų miestui skirta pavarų dėže.Subaru Justy su 1,0l varikliu sunaudos 6,1l. Toyota Yaris su 1,0l varikliu atseikės 6,4l.Nissan Micra su 1,2l varikliu degalų vartojimas važinėjant mieste 7,4 l/100kmTaigi absoliutus “lyderis” miniautomobilių klasėje yra Ford Ka. Ir tai tik menkiausia konfigūracija – kiti variantai ryja dar daugiau. Ir kodėl tokį automobiliuką rinktis, jeigu su tiek degalų galima vairuoti standartinės masės automobilį?Primenu, kodėl savivaldybė skatina važiuoti tokiais automobiliukais – dėl ekonimiškumo (paneigta?), kamščių ir parkavimo problemų mažinimo. Dėl paskutinio teiginio tegaliu sutikti, kai kalbame apie miesto centrą. Deja realybė gali būti kitokia. Pripažinkime, kad tokios transportos priemonės tinkamiausios važinėti mieste arba kur nors netoli, o su šeima ar kiek daugiau mantos toli neišsiruošite, tad ilgesnėms kelionėms būsite priversti įsigyti didesnę transporto priemonę. Taigi kieme turime nebe vieną, o du automobilius. Jeigu jau dabar parkavimo prie daugiaaukščių problema yra ant kritinės ribos, tai į kokią pusę viskas pakryptų, jeigu, tarkime, kas ketvirta šeima įsigytų po papildomą automobiliuką būtent miestui?Taigi netikėtai didelės kuro sąnaudos ir abejonės dėl parkavimo problemų išsprendimo verčia abejoti tokio tipo transporto priemonės efektyvumu.Tai kada Lietuvoje galima bus įsigyti pirmąjį elektromobilį?* neaptarti liko tie modeliai, apie kuriuos informacijos lietuviškuose oficialių pardavėjų tinklapiuose neradau.

12 thoughts on “Mažųjų automobilių kita veido pusė

 1. Blogorama #404 : nežinau.lt

  […] Protingi lieka senberniais. Taip jau gamtos sutvarkyta. Protas į patrauklumo lygtis netraukiamas. Ir mažas būna kiauras. Ne kiekvienas mažas automobilis nusipelno taupaus automobilio vardo. Kintamos trukmės jausmas. […]

  Reply
 2. egidijus

  Pritariu. Manau realų efektą duotų tik transporto priemonių mažinimas, o mažųjų automobiliukų pataisa jų tik padidins. Sakyčiau reikia atkreipti dėmesį į dviračius (dabar daro valdžia atvirkščiai, prakišusi ES pinigus ir įvedinėdama šalmus), ir į elektromobilius, kurie sparčiai ateina į rinką ir būtų pats metas tam pasiruošti.

  Reply
 3. banditaz

  Žvilgtelk į nuotraukas ir video iš užsienio – ten dauguma dviratininkų su šalmais. Arba valdžia liepia, arba jie patys linkę rūpintis savo sveikata :)Bėda ta, kad yra daug žmonių, norinčių įsigyti dviračius, tačiau jų paprasčiausiai nėra kur laikyti: kieme vaikų žaidimų aikštelėj kaip automobilio nepaliksi per naktį, ryte nerasi. Ne visi turi rūsius, o į kokį 4 ar 5 aukštą (penkiaaukščiuose liftų tai nėra) kaskart nepatogu tampytis. O ir balkonas ne visur yra. Čia viena iš didžiausių bėdų, kodėl daug kas jų atsisako :) Asmeniškai nemažai tokių pažįstu. O elektromobiliai smarkiai į rinką dar nesiveržia. Apie tai tik nuolat kalbama. Jau ilgai laukiama pirmų komercinių modelių, bet kol kas artimiausi planai (pabrėžiu – planai), kad pirmieji rinkoj pasirodys Didžiojoj Britanijoj, bet ir tai tik metų pabaigoje automobiliukas "TH!NK city"). Tačiau tokių "jau tuoj" galima nemažai suskaičiuoti.Lygiai tas pats yra su vandeniliniais automobiliais :) Beje, įdomu, kas iš tikro ekologiškiau. Juk pradėjus naudoti elektromobilius žymiai išaugs elektros vartojimas, o čia jau tikrai nedaug tegelbės atsinaujinantys ir ekologiški energijos šaltiniai (tai juk ypač priklauso nuo geografinio regiono).Vidmantai, 6-7 ar kiek daugiau litro mieste, manau, tikrai ekologiška. Tik nesakyk, dauguma laiko pirma ir antra pavara važiuojant taviškė mažai suryja :) Visgi 1-1,2 l darbinio tūrio mašinikės žymiai palyginamos su 1,8-2 l (važinėjant su tėvo "dulitrine" net širdį suskausta, kaip aiškiai matosi sunaudojamas kuro kiekis). Aišku, vid. 1,5-1,6 l taip žymiai nuo tų "ekologiškų" kompaktukų nedaug tesiskiria (nauji).O Ford Ka tai iš viso yra kitas išsigimimo atvejis :))

  Reply
 4. Vidmantas

  Gaila neradau mažų automobiliukų su dyzeliniais varikliais – manasis beveik 2 tonų "laivas" su 1.8 varikliu kuro sąnaudom _mieste_ aplenkia bent jau puse čia išvardintų nykštukų.

  Reply
 5. Andrius

  Jau geriau vazineju su dviraciu, nei su tais tavo isvardintais tipo "automobiliais".

  Reply
 6. Zahiras

  Pamirsote smartus, ju kaina turbut zemiausia is cia isvardintu o galimybemis mieste nenusileidzia, bei kuro sanaudomis kogero neprilygsta nevienam is isvardintu. Neuztenka apibrezti tik modelius, kaikuriuos is ju reikia paprasciausiai atskirti apgal pagaminimo metus kur jau sanaudos yra padorios.

  Reply
 7. Vidmantas

  Iš tikrųjų, Smart’ą netyčia praleidau. +1 į pagirtinų sąrašą, bet esmės manau nekeičia – mažas automobilis != ekonomiškas

  Reply
 8. anonymous

  Nu jo, sąnaudos tai…Mano 1.9 tdi trasoj 6-8, mieste 7-9 šimtui km ryja.Tik reikalas tas, kad didelis (bet kadangi didelis, o ekomobiliai maži – tokiam kontekste jų sąnaudos dar žiauresnės atrodo).

  Reply
 9. writing service

  Want to get some free time, but, ought to compose your essay paper tasks? I opine that I should help you! The essay writing service waits on your purchase. Buy your papers in the web and save time for rest.

  Reply
 10. custom written research papers

  Come to this Web site essaysexperts.com if you need to buy a research paper. This custom academic writing agency has been in the writing industry for quite a long time, so it will give you essay service without any difficulties.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *