Apie medį pagalvoki, prieš atspausdinant – sustoki

Jeigu dar įmanoma atkasti faktų, kad žmogus per menkas daryti įtaką Žemės klimatui, tai tikrai niekas negali paneigti, kad sėkmingai teršiame savo aplinką tiek, kad didmiesčiuose tenka vaikščioti su respiratoriais, o geriamas vanduo greit taps deficitu.

Media_httpemptydotcom_btbpj

Kompanija “Alchemic”, užsiimanti socialinės atsakomybės vystymu, inicijuoja ilgalaikę el.pašto aplinkosauginio parašo naudojimo akciją Lietuvoje.

Manome, kad net toks nedidelis žingsnis kaip ženkliukas po el. žinute, padeda keisti suvokimą ir nuomonę. Lietuviškai pervadintą tarptautinį ženkliuką, skatinantį mažinti spausdinimą ant popieriaus nuo šiol naudojame patys ir skatiname naudoti bei keisti savo požiūrį verslo klientus. O taip pat, su Jūsų pagalba, norime apie ženkliuką pranešti visuomenei, kviečiant prisijungti prie gamtos tausojimo iniciatyvos plitimo.

Šią gražią idėją palaiko ir Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, anot Jurgio Vilčinsko, Spaudos ir informacijos skyriaus vadovo: „Sąmoningai tausoti gamtą ir energiją galima ir neišeinant iš biuro – tam yra daug priemonių, bet viena iš veiksmingiausių ir pastebimiausių (kaštų prasme!) yra el.žinučių archyvavimas, o ne spausdinimas, dažnai be reikalo didinantis popieriaus sąnaudas. Dirbantys Europos Sąjungos institucijose yra visokeriopai skatinami rinktis tokį taupymo kelią ir tuo pačiu atlikti savo “žaliąją” pareigą visuomenei – tausoti mišką“.

Kviečiu neabejingus švariam orui prisijungti, ženklą galite pasiimti iš http://alchemic.lt/zenkliukas/

Naudokite į medžių sveikatą!

15 thoughts on “Apie medį pagalvoki, prieš atspausdinant – sustoki

 1. Artūras Šlajus

  Nežinau kaip tau, bet man .pdf’ų skaitymas iš ekrano yra siaubingai nepatogus ir varginantis akis.Kita vertus aš visuomet išnaudoju abi popieriaus puses ir nepanaudotus sąsiuvinius :)

  Reply
 2. Blogorama #403 : nežinau.lt

  […] Iškrovos. Šalia kiekvieno modernaus biurų pastato turėtų būti keli ūkiai. Mankštai. Pamiršk Ctrl+P. Ar būtina spausdinti tai, ką pakanka perskaityti ekrane? Žinoma, ne. Menkaverčių skaitinių […]

  Reply
 3. banditaz

  Taip, man regėjimas yra svarbesnis. Skaitant per monitorių pradeda akis tūkčioti, ko niekad nepatiriu skaitydamas iš lapo. A.Šlajus minėjo, panaudoju abi lapo puses, visada spausdinu ant iš kažkur gautų lapų su tekstu, kurio antra pusė laisva, o pirmosios informacija nereikalinga ir t.t. ir pan.

  Reply
 4. Žavinta

  Skaityti kompiueteryje galiu tik kelis lapus, tad skaitau su pertraukomis arba vis dėlto spausdinuosi. Stengiuosi spausdinti ant abieju pusių. Nebereikalingus lapus sunaudoju popierių židinio prakūroms, arba į konteinerį popieriui.

  Reply
 5. Aurimas

  Smagu, tik matau vieną problemą: dauguma el. pašto klientų blokuoja paveiksliukus. Ar nebus taip, kad ir ši iniciatyva liks užblokuota?

  Reply
 6. egidijus

  Aurimai – žinoma, visko gali būti. Tačiau yra ir neblokuojančių. Iš man žinomų, kiek bendrauju įmonės reimėm, neblokuoja 100%. Tad tikiu, kad visgi gal nebus užblokuota :-)

  Reply
 7. shiny

  Man atrodo jau esu kažkada gavus laišką su tokiu prierašu. Prisimenu tuo momentu pagalvojau "O, jėga" (:Mano universitete visi printeriai ir kopijuokliai by default spausdina ant abiejų pusių visada.

  Reply
 8. Vidmantas

  O man keista, kodėl spausdinimo ant abiejų lapo pusių neišnaudoja "pa defaultu" tokie kopijavimo centrai kaip Copy1.Ir yra tokia problėmėlė – kaip prisegti tokį paveiksliuką naudojantis Gmail paštu? Jeigu yra žinančių – labai laukiu nurodymų kaip tai padaryti :-)

  Reply
 9. NePo

  Užrašas tualete: "Ar panaudojai abi popieriaus puses?"Kiečiu visus norinčius saugoti medžius prisijungti prie akcijos :)

  Reply
 10. Viktoras Larčenko

  Mūsų įmonė ir šiaip laikėsi šio principo, stengiamės nieko nespausdinti. Sužinoję apie žalią medį iškarto el formate prijungėme jį prie visų el.pašto siuntimų ir net dokumentų.Laikomės vakarietiškos praktikos ir net oficialius dokumentus siunęiame su atskanuotais parašais ir antspaudais.Nereali idėja.Ačiū

  Reply
 11. Vikis1mil

  Visada palaikia šią idėją. Labai džiaugiuosi, kad ir Lietuvoje žmonės ir kompanijos susimąsto apie medžio taupymą, o ne bereikalingą kirtimą ir exportą ar kitą naudojimą.Daugiau tokių bendraminčių!!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *