WP įskiepis blogologas.lt statistikai rodyti – BLS

Media_httpimg142image_hvxdw

Daugėjant renkamų statistikos duomenų kiekiui blogologas.lt sistemoje, kartais kyla nors vienu ar kitu skaičiuku pasidalinti su tinklaraščio skaitytojais. Vieną žingsnį žengė Juokaz – pasiūlė rodyti reitingą paveikslėlyje pateikiamu tekstu. Bet man pasirodė, kad labiau blogams reikėtų elementarios laisvės rinktis – kokią statistiką rodyti, kur rodyti ir kaip rodyti. Taigi prieš kelias dienas kilo mintis parašyti įskiepį WordPress’ui, kad galėtumėte patogiai pateikinėti blogologo statistiką tinklaraštyje.Visa user-friendly informacija apie įskiepį yra puslapyje http://emptydot.com/vidmantas/kas/bls/ Kalbant apie šio paprasto ir nediduko įskiepio programavimą, pirma noriu padėkoti Karoliui Pociui už pagalbą testuojant (pas jį kol kas sukasi pati pirmoji preview versija) ir pasiūlymus, kurie visi buvo realizuoti.Iš pradžių teko susipažinti su WordPress galimybėmis iš programuotojo pusės. Krito į akį keistoka informacijos dokumentacijoje išdėstymo tvarka, bet, kaip matote, rezultatas ne nulinis :-) Dar sunku buvo persijungti į senas programinės įrangos versijas. Daugmaž pusę metų su PHP programuoju tik 5-ąja versija, bet teko prasilaužyti atgal ir pritaikyti įskiepį ir ketvirtajai ne tik PHP, bet ir MySQL versijai (dėl to duomenų bazėje teko atsisakyti kai kurių automatizavimo galimybių).Veikimo principas labai paprastas – blogologas.lt XML formatu pateikia pagrindinius skaičius. Kartą per parą, su pirmu lankytoju po nustatyto laiko (šioje versijoje tai 12:30, nes apie 12:15 blogologas.lt atsinaujina duomenis) įskiepis parsiunčia skaičius ir išsaugo duomenų bazėje. Šie skaičiai ir rodomi iki kitos dienos atnaujinimo. Kol kas pasenę duomenys netrinami, o kaupiami – galbūt ateityje galima bus pabraižyti kreives, pyragėlius ar panašiai – tiesiog niša ateičiai.Taip pat galite direktorijai uždėti 777 leidimus (permissions), tada įskiepis ves logą bls.log, kuriame matysite kada informacija buvo atnaujinta. Jeigu įtariate, kad informacija neatsinaujina, rekomenduoju taip padaryti.Be abejo, įskiepis yra pačios šviežiausios stadijos, beta versijos, tad laukiu pasiūlymų, pastabų ir pastebėjimų bei idėjų kas iš to galėtų išaugti ateityje.TODO (arba geri pasiūlymai):

 1. Išinstaliavimo skriptas. Kam? – duomenų bazėje neliktų nereikalinga papildoma lentelė.
 2. Built-in valdiklis. Kam? – tiems, kurie nežino kas yra CSS, Template ir kodo įterpimas. (už abu ačiū Armandui)
 3. Statistikos rodymas administravimo aplinkoje. Kam? – tiems, kurie nenori puikuotis, bet įdomu žinoti. (ačiū asterisk)

Paskutinis atnaujinimas 2007-12-09 11:11

10 thoughts on “WP įskiepis blogologas.lt statistikai rodyti – BLS

 1. Armandas

  Šiaip galėtų būti ir built-in valdiklis, uninstall’as irgi nepamaišytų :)

  Reply
 2. ~Karolis // Pocius.lt

  Armandai, o kam tau uninstall? Trini lauk direktoriją ir viskas.O kad valdiklį padaryti, tai reikia tada ir default išvaizdą susukt, kas realiai šiek tiek pamintų Vidmanto išsakytą mintį:<blockquote>Bet man pasirodė, kad labiau blogams reikėtų elementarios laisvės rinktis – kokią statistiką rodyti, kur rodyti ir kaip rodyti. </blockquote>Bet šiaip jaučiu, kad yra nemažai žmonių kurie nelabai moka su CSS and stuff darbuotis, tai gal reiks Vidmanto paprašyt kad sugalvotų sprendimą :)

  Reply
 3. Vidmantas

  Na, uninstall’as būtų naudingas tuo, kad ištrintų sukurtą db lentelę, t.y. neliktų šiukšlių serveryje. Taip, reikės padaryti.Dėl valdiklio – mhm, iš manęs dizaineris ne koks, bet pabandyti galėsiu. Ačiū už pastebėjimus!

  Reply
 4. BlogoLogas.lt blogas » Blog Archive » BLS - Blogologas.lt statistikos WP įskiepis

  […] WP įskiepis Gruodis 9, 2007 Sveiki, Sulaukėme puikaus WordPress sistemos įskiepio, kuris rodo Blogologas.lt statistiką. Labai ačiū Vidmantui, kad nepatingėjo jo sukurti. Tiesa, kadangi šis įskiepis skirtas tik […]

  Reply
 5. Gražesnis BLS įskiepis :: Karolis Pocius

  […] dviračio neišradinėsiu, ir Vidmanto sukurto įskiepio neperrašinėsiu. Tiesą sakant nelabai ir mokėčiau Tik noriu papasakot kaip šio įskiepio […]

  Reply
 6. Blogorama #275 : nežinau.lt

  […] Viktoras įdiegs, visi eBlog, jau nekalbant apie savarankiškų WP vartotojus, galės pasinaudoti puikiu Vidmanto įskiepiu informacijai iš TopRSS paimti ir parodyti tinklaraštyje. Aš nesusilaikiau ir taip pat prie statistikos prijungiau. O tuos skaičiukus juk galima puošti, […]

  Reply
 7. Armandas

  Vidmantai, nebūtina gi tą dizainą kurti. Galėtum įmesti textarea, kur žmogeliai galėtų susidėliot viską kaip jiems reikia. Nu su templeitais. Padarytum keletą keywordų pvz.: {diff}, o poto juos repleisintum reikiama informacija.

  Reply
 8. Viktoras // eblog.lt projektų vadovas

  Tai kaip ten su widgetu? Jei padarytum, isideciau ji i eblog sistema… Nes dabar kiek viena skina redaguoti nelabai apsimoka… Laukiu atsakymo i webdesign@info.lt arba telefonu +37063576478

  Reply
 9. asterisk

  Siūlau įdiegti galimybę rodyti statistiką admino dashboarde, ar dar kur nors. Kad žmonėms nereiktų dėtis į svetainę, jeigu jie nenori "puikuotis" bet atėję į blogą vistiek nori matyti savo poziciją ir statistiką.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *