SVARBU: dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) auginimo Lietuvoje

“Remiantis pranešimais žiniasklaidoje, kad Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ruošiasi priimti prendimą dėl GMO auginimo Lietuvos ūkiuose leidimo.Manome, kad priimant tokį sprendimą turėtų būti būtinai atsižvelgta į Lietuvos gyventojų nuomonę. Kol kas nėra būtinybės mūsų šaliai turėti bandymo poligoną GMO. Nebadaujame, ūkiai nuostabūs, taigi, turime galimybę dabar, kol dar esame sveiki, rašantys ir mąstantys, pagalvoti apie vaikų gebėjimą gimti ir augti nepakeistoje genetiškai aplinkoje.Kaip pranešė TV, jau auginamos modifikuotos daržovės Lietuvoje, o mes sužinome tik dabar, kai liko 2 savaitės iki galutinio aplinkos ministerijos pritarimo/nepritarimo. Vokiečiai pasirinko mūsų Lietuva kaip neišprususių žmonių valstybę, kuriai nė motais, kas aplinkui darosi. Vokietija didesnė ir savus eksperimentus galėtų atlikti ir pas save, ar ne?Be parašų popieriuje, renkami parašai ir internetinėje erdvėje:http://laiskas.tinkle.ltPrašome nelikti abejingais!“Tokia pilietinė akcija už tą aplinką, kurią davė Motina Gamta. Pritarančius šiai minčiai kviečiu pasirašyti, o neapsisprendusius apsišviesti (šaltiniai tiek už, tiek prieš):http://eko.laei.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=153&Itemid=37http://www.ff.vu.lt/biofizika/seminarai/pranesimai/gmo_uz.htmhttp://www.zalieji.lt/temos/Naujienos/2007/2007-03-05_01?print=1http://gamta.vdu.lt/mokytojai/kursai/Genetiskai%20modifikuoti%20organizmai.pdf…ir dar daugiau per Google.Prašau nelikti abejingiems ir pranešti draugams, artimiesiems ir pažįstamiems, kuriems tai gali pasirodyt svarbu. Parašai elektroninėje erdvėje bus renkami adresu http://laiskas.tinkle.lt iki šio penktadienio.

8 thoughts on “SVARBU: dėl genetiškai modifikuotų organizmų (GMO) auginimo Lietuvoje

 1. Egidijus

  Skaitantiems iš karto pranešu – paskubėkite pasirašyti šiandien, laiškas i ministeriją iškeliaus ankščiau.

  Reply
 2. Rasa

  Kažkada atlikinėdama "namų darbus" apie genetiškai modifikuotus produktus įsitikinau, koks tai šlamštas. Visom keturiom už nepakeistą genetiškai gamtą.

  Reply
 3. Jurate

  Daugelis zmoniu nepasiraso jusu svetaineje, kadangi jus reikalaujate asmens kodo. Negana to, norint tarsi apgauti ir irasyti neteisinga asmens koda, jusu duomenu baze tai atpazista ir nepriima. Gal ir nera jokios mistikos, taciau susidaro ispudis, kad musu duomenys nera jau toks slaptas dalykas. Gailiuosi, kad pasirasiau jusu svetaineje, nes mieliau tai buciau padarius zaliuju tinklalapyje. Tai tiek.

  Reply
 4. Vidmantas

  Jūsų asmens kodas tikrinamas pagal jame esantį kontrolinį skaičių, tad jis niekur nesiunčiamas dėl sutikrinimo. Galiu garantuoti, kad jūsų duomenys tikrai nėra kur nors siuntinėjami ir nebus perduoti tretiesiems asmenims.

  Reply
 5. Egidijus

  Jūrate, labai džiaugtumėmės, kad pasirašytumėt ir žaliųjų svetainėje – per daug tikrai nebus. Ir nepamirškite pasirašyti popierinės peticijos taip pat – kad Jūsų balsas įgytų realų svorį. Nesigailėkite nieko, visi parašai vis tiek sudedami į vieną krūvą ir renkami vardan VIENO tikslo. Turėsite klausimų ir komentarų – lauksime laiško į gmolaiskas@gmail.com

  Reply
 6. egidijus

  DAUGIAU INFORMACIJOS:<br />nepraraskime budrumo, GMO rapsų neleido, tačiau:<br /><br />Siūloma leisti auginti GM kukurūzus<br />2007-04-05<br /><br />Šių metų balandžio 5 d., Genetiškai modifikuotų organizmų valdymo<br />priežiūros komitetas apsvarstė Monsanto kompanijai atstovaujančios<br />Monsanto Crop Sciences Sweden AB Vokietijos bendrovės prašymą leisti<br />mokslo tikslais auginti genetiškai modifikuotus kukurūzus Kėdainių<br />rajone. Komiteto nariai balsų dauguma nutarė pritarti šiam prašymui ir<br />rekomenduoti Aplinkos ministerijai leisti atlikti tokius tyrimus<br />laukuose. Tačiau tai tėra tik rekomendacija. Ar duoti leidimą, spręs<br />Aplinkos ministerija, pasitarusi su Žemės ūkio ir Sveikatos apsaugos<br />ministerijomis.<br /><br />http://gmo.am.lt

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *