Savaitraštis “Laikas” – “Juodojo meno vaikai&

Įsivaizduoju, kaip nelengva yra parašyti apibendrinamąjį straipsnį apie sritį, apie kurią žinai… mažai. Neseniai savaitraštyje “Laikas” pasirodė straipsnelis “Juodojo meno vaikai” apie metalo subkultūros situaciją Lietuvoje, teko bendradarbiauti su autore teikiant informaciją ir pačiam. Deja, turbūt dėl skubėjimo ar neįsigilinimo nepavyko išvengti kelių klaidų ir klaidelių:“Lietuvos sunkiosios muzikos mėgėjus džiugina ir tai, kad mūsų šalyje koncertuoti pradėjo sunkiosios muzikos dievai „Judas Priest“.”1. Lietuvoje įvyko tik vienas JUDAS PRIEST koncertas, o kitas, greičiausiai, jau visai neįvyks. Tad nereikėtų susidaryti įspūdžio, kad tokio lygio grupės “kocnertuoja po Lietuvą” kaip “Kelias į Žvaigždes” palaikymo turas.2. JUDAS PRIEST galima vadinti heavy metalo dievais, bet visos sunkiosios muzikos… Drąsu :-)“Metalo kūriniuose paprastai pasaulis vertinamas kritiškai. Metalistų gyvenime vyrauja tamsios, dažnai sutirštintos spalvos. Kiekvienas šios subkultūros atstovas – kuo nors nepatenkintas gyvenime.”Sutirštintos spalvos yra mene, o ne gyvenime. Gyvenime jų ir taip tirštinti nereikia. Iškart formuojama klaidinga nuomonė, kad metalistai – saujelė entuziastų, kuriems nepasisekė.“Tačiau dažnai tokiuose kūriniuose pasigendama konkretaus problemos sprendimo.”Įdomu kas pasigenda, jo neretai ir nėra. Egzistuoja visa nihilizmo filosofija, tad visgi įdomu, kas pasigenda problemų sprendimo būdų.“Metalistas Vidmantas Kabošius sako: „Klysta manantieji, kad šios subkultūros žmonės gyvena tamsų gyvenimą. Mes tik norime parodyti bėdas, kurių šiandien gausu visos žmonijos gyvenime“.”Visus el. laiškus pasirašinėju pilnu vardu ir pavarde. Ir visvien sugebėjo neteisingai parašyti.“Be to, bjaurumo elementas suteikia kūriniui dinamiškumo.”???“„Giljotina“ – tai black ir death metalo gerbėjų klubas, kurį sudaro Kauno „metalgalviai“, siekiantys bet kokia kaina išjudinti metalo subkultūrą.”Bet kokia kaina jie to daryti tikrai nesistengia :-) O išjudinti ne subkultūrą (jos judinti niekur nereikia), o kultūrinį jos gyvenimą.“Daugelis jaunimo mano, kad ilgi plaukai, kerziniai batai, marškinėliai su kraupiais vaizdais ir klausoma tranki muzika – tik jaunatviškas šėliojimas.”Deja, taip mano didžioji dalis vyresnių žmonių, o ne jaunimo.“Užsienyje rašomi moksliniai traktatai, kuriuose nagrinėjama ši subkultūra. Tokio populiarumo viršūnės šios srovės puoselėtojai siekia ir Lietuvoje.”Nesiekiama jokio populiarumo. Siekiama supratimo, įvertinimo ir nenurašymo, kad “ai, čia tik tų dundukų, kurie išaugs, reikalas”.Tiek bendrų klaidų pataisymų. Malonu, kad domisi, tačiau galima būtų panašią medžiagą surašyti ir niekur neskubant, taip išvengiant neatitikimų.

6 thoughts on “Savaitraštis “Laikas” – “Juodojo meno vaikai&

 1. Karolis

  Tai kad išvengt klaidų, reiktų pačiam rašyt ;) Nors aišku tada labai šališka informacija būtų.

  Reply
 2. Vidmantas

  Kad išvengtų klaidų užtektų neskubėti ir užsitikrinti, pavyzdžiui, kai Vakarų Ekspresas rašė, išvis išvengė nesusipratimų. Suspėjo netgi atsiųst ir pasitikslint ar informacija teisinga. <br /><br />O dėl rašymo pačiam – pats atsakei :-) Bent tokio tipo straipsniui.

  Reply
 3. immen

  hey, ne taip jau ir blogai. Aisku nemalonu, kai pavarde netaisyklingai parase, bet kitos klaidos tikrai ne esmines. Be to ir pats darbas i rimta apzvalga nepretenduoja. Siap laikas visai nieko savaitrastis, todel gal ir derejo daugiau demesio skirti redagavimui.<br />

  Reply
 4. BlackCelebration

  Bishkeli linksmos klaideles, bet suprantu. Pachiai teko rashyt panashaus pobudzhio straipsni, tachiau tokiu klaidu manau pavyko ishvengti :] Juolab, kai pati shia subkultura gyvenu, daugiau ar mazhiau.

  Reply
 5. banditaz

  &quot; bet kitos klaidos tikrai ne esmines.&quot;<br /><br />Nieko sau ne esminės, kaip tik tą &quot;esmę&quot; ir pakeičia. Ypač, kai tų klaidėlių daug.

  Reply
 6. moo

  Ajajaj, kaip mūsų niekas nesupranta, kaip mum blogai :P :D<br />Respect, Kabošiau, celebritis vietinis daraisi ;]]

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *