4D kinas

Šiandien teko apsilankyti turbūt pirmajame Lietuvoje 4D kinoteatre. Turbūt ne vienas matęs tuos dvispalvius akinius, “žiūrėjimo procesą” per TV ar kaip kitaip susipažinęs su 3D kino atributais. Pirmas klaustukas – iš kur ketvirtas matmuo? Apie įspūdžius iš eilės.[img|16] Vos tik atėjus davė jau minėtus dviejų skirtingų spalvų (kiekvienai akiai) plastmasinius akinius ir… po siervetėlę. “Akiniams nusišluostyti po filmo” – sako pardavėja. Gąsdinimo procesas prasideda dar neprasidėjus seansui? Salė mažytė, gal vos 30-40 vietų, ekranas pusapskritimis ir apima visa žmogaus matymo zonos plotį. Ta nuotrauka ekrane labai jau liejasi… Bet užsidėjus 3D akinius viskas susifokusuoja kaip turi būti, o prieš pat pradžią įspėja nekišti kojų po kėdėmis. Aha, vadinasi mus dar ir pamėtys :-) Vos 15 min trunkatis filmas prasideda… Tas 3D efektas ekrane tikrai įspūdingas, ypač tada, kai, atrodo, virš galvų į salę įbėga koks gyvūnėlis (filmas buvo apie dinozaurus mieste) ar tiesiog į galva per salę atskrenda stiklo šukės. Ne vienas pradžioje tiesiog bandė pakelti ranką ir paliesti čia pat (vizualiai) esantį personažą, o aš bandžiau pažiūrėti be akinių – tuomet jokio efekto (teisybę sakė, kad jei bus per baisu, reikia nusiimti akinius). Kėdės ir drebėjo, ir smukteldavo žemyn, taip reikiamoje vietoje reikiamu laiku išspaudžiant moteriškų baimės šūksnius. Įdomiausia buvo, kai… palijo ir pūtė realus vėjas! Pasirodo kiekvienos kėdės atloše įtaisyta aparatūra “paveikti” prieš jį sėdinčiam žiūrovui, taigi tam tikrose vietose galima efektą sustiprinti nedideliu vandens kiekiu ir vėjeliu. Krenti žemyn – vėjelis, atsitrenki – vibracija, sprogsta skysčių rezervuaras – vanduo į veidą… Viskas susilieja su čia pat per rankos atstumą bėgiojančiais gyviais, greitai besikeičiančiais vaizdais.Jau praėjo 15 min? Iš tikrųjų paliko gerą įspūdį, tik kitą kartą eisiu į siaubo filmą ir sėsiu į patį priekį, kad nesimatytų galvų ir nemažintų realybės efekto :-) O kino teatro steigėjai turbūt ketvirtąjį matmenį suprato kaip papildomus efektus (vėjas, vanduo, vibracija ir kėdės pozicijos kitimas). Tik tų filmų kol kas tik keturi, du iš jų vaikiški, ir, greičiausiai, visi rusų kalba (bent jau apie dinozaurus buvo rusiškai). Laukiame pilnametražio 4D kino!

19 thoughts on “4D kinas

 1. Karolis

  Man tas pats klausimas kilo. Lankiausi panasiam reikale JAV, bet nezinojau kad ir pas mus toks yra…

  Reply
 2. Vidmantas

  Šis atsidarė sausio 2 d., praktiškai buvom vieni iš pirmųjų žiūrėtojų :-) Rasti galima prekybos centre "Arena" (prie Baltijos žiedo)

  Reply
 3. banditaz

  Jou, prie mano namų anas. A vietas pats pasirenki, ar ant bilieto užrašo. Beje, kiek kaštuoja? Vaarysiu ir aš, gaila antradienį negalėjau, o db tik po sesijos grįšiu;/

  Reply
 4. Vidmantas

  Vietą išsirenki pats ir tau ją ant bilieto užrašo :-) Kaštuoja 20 Lt, jei 3 eina tai 4 nemokamai.

  Reply
 5. Artur mb

  jeigu is karto 3 ziuret, tai 30lt<br />ziurejau 3 filmus, vienas angliskai, antras lietuviskai, trecias rusiskai.

  Reply
 6. Rasa

  O žinai, kodėl liepė nekišt kojų po sėdyne? Ogi vienas lankytojas jas ten pakišo ir kėdė kaip tik nusileido žemyn :D Oj, kiek triukšmo buvo :)

  Reply
 7. Saulius

  Dabar jau nebeperspėja, nes uždėjo gumines apsaugas, tad galit drasiai kaišiot – NEBEPRISPAUS. Pats bandžiau – bešansų, nors įdijotai sugeba ir &quot;į šautuvo vamzdį prišikti&quot;.

  Reply
 8. giedrule

  visai nieko kinai ! na idomus !!!!!!!! tie efektai tai visai nieko ! kaina tai normali :D<br />

  Reply
 9. x3mik

  AS BUVAU IR GERAS DALIKAS RANDASI PALANGOI BASANAVICIAUS GATVEI KAINUOJA 10 lt uz FILMA po 17 val 15 LT

  Reply
 10. viktorija

  buvome vakar, tijkrai fainai, ir cypiau ir spardziausi…patiko filmas senoje pilyje. kai tik nuvaziuosime, tada ir ziuresime. ispudinga. liuks

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *