Opera sweet Opera arba kaip aš gaivinau Gmail Notify 1.6

Ką tik įvyko sėkmingas migravimas atgal į Opera 8. Seniai norėjau, o “lūžio taškas” buvo vakar brolio parašytas klausimas dėl Thunderbird. Pradėjau su ja žaisti, bandyti – patiko, tačiau buvo vienas minusas, dėl kurio ilgą laiką naudojau Firefox. Mano paštas Gmail sistemoje, tad norint atsisakyti Firefox (aš joje naudojau Gmail Notifier extension’ą) būtinai reikėjo kažkokios savarankiškos programėlės, kuri automatiškai tikrintų ar nėra naujų laiškų ir išmestų kažkokį langą (popupą) jiems atsiradus. Jau anksčiau buvau aptikęs Gmail Notify 1.6, bet dėl man tada nežinomų Python programavimo klaidų ši programėlė atsisakė veikti. Šiandien ryte dar labiau užsinorėjau pajusti visą Thunderbird naudojimo malonumą ir grįžti atgal pas mylimą Opera… “Supykau” ir pagaliau radau ką daryti, norint priversti veikti Gmail Notify XFCE aplinkoje. Kaltas pasirodo buvo Python. JEIGU gaunate panašų pranešimą:

Gmail Notifier v1.6b (2005/07/26 17:57:24)———-xmllangs: XML file succesfully parsedConfiguration read (/home/vidmantas/programs/gmail-notify-1.6/notifier.conf)Traceback (most recent call last):File “./notifier.py”, line 433, in ?gmailnotifier = GmailNotify()File “./notifier.py”, line 54, in __init__self.configWindow = GmailConfig.GmailConfigWindow( )File “/home/vidmantas/programs/gmail-notify-1.6/GmailConfig.py”, line 134, in __init__table.attach( self.cbo_langs, 1, 2, 8, 9, ypadding=5 )TypeError: GtkTable.attach() argument 8, item 134908023, item 136399967, item 136279383 impossible nepanikuokite :-) Tokia klaida gali pasirodyti ir kitose Python + Gtk rašytose programose (tai matyt kažkurios iš šių kalbų klaida). Apėjimas paprastas: surandate visas eilutes, kuriose yra table.attach funkcija su ypadding raktu ir prieš ypadding pridedate xpadding=0. Konkrečiai Gmail Notify 1.6 tai atrodo taip:- atsidarote GmailConfig.py- susirandate 135 eilutę:

table.attach( self.cbo_langs, 1, 2, 8, 9, ypadding=5 )

– pridedate xpadding=0, dabar viskas atrodo taip:

table.attach( self.cbo_langs, 1, 2, 8, 9, xpadding=0, ypadding=5 )

– jei vis dar rodo klaidą, patikrinkit ar nėra daugiau eilučių su ypadding=5.Tai išsprendžia problemą nr. 1. Problema nr. 2 žaliems gali būti Gmail Notifier 1.6 nustatymas, kad paspaudus ant lango atidarytų Thunderbird (pagal defaultą mano Arch Linux tai neįvykdavo). Sprendimas (žinoma, “browser path” nustatymas Gmail Notify turi būti nurodytas į Thunderbird):- atidarote notifier.py- susirandate 378 ir 379 eilutes:

print “launching browser “+self.options[‘browserpath’]+” http://gmail.google.com“os.system(self.options[‘browserpath’]+” http://gmail.google.com &”)- pakeičiate (arba užkomentuojate ir pridedate)
į:

print “launching mail program “+self.options[‘browserpath’]os.system(self.options[‘browserpath’]+” &”)Rezultatas: Gmail Notify 1.6 veikia (XFCE), Thunderbird veikia (puikus extensionas (kaip lietuviškai? plėtinys?) parašams – signature).Open source power :-) Dabar galiu vėl džiaugtis Operos teikiamais malonumais, Thunderbird galimybėmis ir ramia sąžine laukti naujo e-laiško. O kokie jūsų mėgstamiausi Thunderbird extensionai?ATNAUJINTA:nbg pasiūlė padaryti patchus. Rezultatai:gmail-notify_tableattach_bug.patch.tar.gzgmail-notify_thunderbird.patch.tar.gzNaudojimas: išarchyvuoti ir patch -p0 <patch_failas

One thought on “Opera sweet Opera arba kaip aš gaivinau Gmail Notify 1.6

  1. nbg

    Ech, o juk gražiau būtų buvę pateikti paruoštą patch’ą…<br /><br />man patch<br />

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *