Monad/MSH ir skreitiniai kompiuteriai

Seniai taip besijuokiau. Iš tikrųjų! Microsoft paskelbė, kad pradėjo tobulinti komandinę eilutę serverinėms sistemoms. Kodinis pavadinimas – Monad arba tiesiog MSH (Microsoft Shell). Smagiausia dalis yra ta, kad ši fantastiška monopolinė kompanija jau apsiskelbė, kad MSH pranoks daugelį metų tobulintus Unix/Linux komandinės eilutės įrankius: “Monad will exceed what has been delivered in Linux and Unix for many years”. :DDD …atsiprašau, nesusilaikiau :) Visą tai žadama pasiekti per 3-5 metus… Atrodo MS jau nebesidrovėdama kopijuoja įrankius ir priedus iš Unix/Linux pasaulio. Šiaip, dar prie MSH: įdomu, kiek programinės įrangos spės Microsoft pritaikyti savo komandinei eilutei? Servisų, vartotojų valdymą – valio! Tarkim tai JAU perspjautų Bash, Tcsh, Korn ir t.t. Windows vartotojai nuo 95 metų laidos moka pinigus už tai, kad Microsoft apsaugotų juos nuo komandinės eilutės, o praėjus ~13-15 metų mokės, kad sugrąžintų. Iš tikrųjų kuo galima žavėtis, tai Bilo prekybos agentų profesionalumu.Ir atrodo MS toliau nesiruošia sustoti keliant nuotaiką vartotojams. Antivirusinė… Grafikos apdorojimo programa Acrylic (pasak reklamos – geresnė, turinti daugiau savybių ir galingesnė nei Photoshop… ko juokiatės?). Nors tuo tarpu tik patentų pagalba sugeba gintis nuo atviro kodo programinės įrangos plitimo.P.S.: Valstybinė lietuvių kalbos komisija paskelbė naują žodį, jų manymu pakeisiantį “laptopą” (nešiojamą kompiuterį) – pasigrožėkit – skreitinis kompiuteris, skreitinukas. Beje, pasak VLKK, vis dėl to yra kopiuteris… Žiūrim.

6 thoughts on “Monad/MSH ir skreitiniai kompiuteriai

 1. Mindaugas

  O Acrylic siaip geras dalykas :) Vektorine piesimo programa, *kitokia*, nei Photoshop. Tik anksciau vadinosi Expression, ir buvo nusipirkta Microsoft. Potencialas mat :)

  Reply
 2. 2 Mindaugas

  vektorinė tai vektorinė, tada kokio velnio lyginti su Photoshop?.. (retorinis kl.)

  Reply
 3. Karolis

  M$4EVA :))) Lochai tai lochai, bet Billis tikrai zino kaip piniga daryt. Zinoma, monopolis yra negerai, bet pripazinkit – butent M$ yra viena is &quot;kaltininkiu&quot;, kad kompiuteris prieinama paprastam vartotojui per elementaria sasaja, o ne komandine eilute.<br /><br />Beje, as pats anti-ms ir tokiu zadu likt ;) Tik noriu pasakyt, kad yra ir uz ka juos pagirt. Va…

  Reply
 4. SS

  Nesupykit, bet visą anti-ms’iškumą vertintu kaip elementariausią pavydą ir tiek. Galiu drasiai teigti, kad Bilo vietoj elgčiausi lygiai taip pat, tik dar negailestingiau. Šunys loja, o karavanas eina, skant :-)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *