Logikos gimnastika

Trys bičai nuėjo į kabaką. Visi užsisakė tą patį, padavėjas iš kiekvieno paėmė po 10 litų. Taigi viso 30 litų. Padavėjas nuėjo prie baro atsiskaityti, o kasininkė sako: “Dabar kalėdinė nuolaida” ir grąžino jam 5 litus. Padavėjas paėmė 5 litus ir, pagalvojęs, 2 litus įsidėjo į kišenę (supraskit – arbatpinigiams) ir kiekvienam grąžino po litą. Kadangi po litą vaikinai atgavo atgal, vadinasi kiekvienas sumokėjo po 9 litus, o devynis padauginę iš trijų gausime 27. Prie 27 litų pridėję 2 litus, kurie yra padavėjo kišenėje, turėsime 29 litus. KUR DINGO VIENAS LITAS?

11 thoughts on “Logikos gimnastika

 1. Despairing

  Kadangi jis nupiso litus, tai be nuolaidos jie sumokejo 28/3Lt, t.y. po ~9.333 Lt kiekvienas, o kadangi jis 3Lt grazino, tai su nuolaida jie sumokejo po ~ 8.333Lt (~25 lt). Tad 9.33 * 3 = ~28, o dar pridedam 2Lt kurios pavoge tas briedis: 28 + 2 = 30. Kur dingo litas? Bet gi dingo 2 Lt. O kur? O gi to briedzio kisenej. Elementaru Ponas Vatsonai…

  Reply
 2. Artur

  nu cia dar galima kitaip paskaicuoti : jeigu vaikinai sutaupe po 1 lita jie kartu sutaupe 3 litus, sumokejo 27 + 3 sutaupyti = 30 litu!

  Reply
 3. Allytta

  Mjo… 3 kartus perskaiciau ir vistik nesupratau kame kampas… Neveltui man kalbos geriau sekasi negu tiklieji mokslai :D Geras akiu dumimas!

  Reply
 4. LeFT

  jie sumokėjo 27litus patiem liko 3 padavėjui kliuvo 2 litai iš tų 27 taigi 25 + 2 + 3 = 30 ech kažkaip ilgai teko laužyt… :)

  Reply
 5. br

  Aha, Despairing ir LeFT teisūs; sąlygoj klaidina paskutinis sakinys "Prie 27 litų pridėję 2 litus, kurie yra padavėjo kišenėje, turėsime 29 litus". Jie iš tikrųjų sumokėjo 27, iš kurių 25 liko kasoj, o 2 pas pardavėją, taigi prie tų 27 visai nereikia pridėti 2.

  Reply
 6. 2 br

  despairing teisingai galvoja, tik neteisingai paaiskino :) <br />LeFT taip pat teisus :)

  Reply
 7. Proxima

  Wa… zhekit… sedi ciuvai liudni ir nori namo eiti – bapkiu nebeliko (sumokejo visus 30Lt) tada ateina briedis, ir atnesha jiems po lita (jie jau lieka sumokeje po 9Lt – ish viso 27Lt), bet briedis pamirsho jiems atiduoti kitus 2Lt, taigi 27-2=25Lt, o ne 29Lt (lol uzhdaviniu sudarinetojas)…<br />Arba galima ir kitaip: Teorishkai sumokejo tie ciuvai 25Lt, bet tris grazhino, gavosi 25+3=28Lt, bet 2Lt nukniauke ponas Briedis, taigi 28+2=30Lt… <br />Matot ponas Sherlokai Holmsai, jusu metodika jau atgyveno…

  Reply
 8. Merė Raili

  kai vienam bloge šitas uždavinys pasimiršta – pablogina kas nors kitas :)

  Reply
 9. krc

  blem, kazkokie pesimistai cia susirenka, juk ir durniui aisq, kad sitokie uzhdaviniai isprendziami, bet tik parodoma, kas per logika ir kaip lengavi galima apdumt akis niekam nepastebint ir nei ish kart susigaudant, o kad teisingai aisprest, tai yra kone simtas+ boodu, savo proto cia neparodysit =]

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *