Tinklas

Internetas kimšte prikimštas informacijos. Iš pat pradžių nesuvokiame informacijos kiekių, po to nesugebame surasti reikiamų kelių šimtų bitų šiame terabaitiniame skruzdėlyne. Dar vėliau kai kurie iš mūsų pagalvoja, kad internetas – M I L Ž I N I Š K A S šiukšlynas, kuriame naudingus sakinius reikia mažų mažiausiai atsirinkti skaitant tekstus. Todėl kartais pradedu pavydėti žmonėms, galintiems prieiti prie “Internet-2”. Tačiau projektas “Internet-2” irgi turi didelį minusą – pernelyg apribotas priėjimas, norint įtraukti informaciją. O šiandieninis naudojamas Word Wide Wait savo struktūra primena turgų – visur informacijos daug, daug kur ji pasikartoja, apsireiškia vos pakitusiomis antraštėmis, todėl einant darosi sunku suvokti – esi pradžioje ar pabaigoje. Žinoma, nei fizinės pradžios, nei pabaigos šis pasaulinis tinklas neturi, o gal reikėtų? Įsivaizduokit, kad esate bibliotekoje. Viskas suskirstyta pagal temas, pagal alfabetą, autorius ir panašiai – nėra sunku susigaudyti. Mano nuomone idėjiškai panašios struktūros turėtų būti tas ateities tinklas, kuris dirbtų optimaliai, nedubliuotų informacijos ir nevestų vartotojų į aklavietę, įvedus dažniausiai pasikartojančia frazę globaliame tinkle. Kažkas tokio, kaip “Misija: išvengti to jausmo, kuomet google išmeta 1 000 000+ rezultatų, bet tik tūkstantasis teisingas”.Taip pat paskutiniąją savaitę suvokiau nuo ko esu priklausomas. Ne, ne nuo kompiuterio. Galiu savaitei, dviem, trim išvažiuoti ir nematyti nė vieno aparato su procesorium, kietuoju disku ir klaviatūra. Deja ir ne nuo interneto, nes išvažiavus savaime prarandama galimybė pasiekti pasaulinį tinklą. Priklausomybė pasireiškia tuo, kuomet namuose yra kompiuteris, tačiau nėra interneto. Kankynė! Galbūt tiksliausiai situaciją galima būtų išreikšti eilute:

if($internet_connection == false && in_array($computer, $namai)) $kankyne = true;

Parašykit kas nors manualą kaip lengviau ištverti dienas namie be interneto? (be pasiūlymų išmesti kompiuterį) Ateičiai.

9 thoughts on “Tinklas

 1. mentolis

  girtauti. piešti komiksus. rašyti romaną. drožinėti. austi. megsti kojines. žudyti kaimynus.kas dėl inet-2, tai ateitį aš įsivaizduoju taip: inet-2 bus vienas iš tokių tinklų. dėl vis augančio ir stiprėjančio didžiojo brolio rasis lokalūs tinklai. pvz kelios chatos aplinkui. arba wireless sujungti servai. įleidžiama bus tik savo chebra. jokių prašalaičių.

  Reply
 2. Loading

  Visu pirma tuose bibliotekuose kuriuose buvau, vargas žmogui surasti konkretaus nelabai poliaraus autorio apsakymą, kurį biblioteka turi tik vieną egzempliorių.Reikia plėsti žmogaus sąmonę ir AI. Imho taip ir bus. Dabar visi yra susitelkę ties informacijos atvaizdavimu, greitai mes bandysime masiškai apdoroti informaciją (jau tai darome, žinoma:) ir šį procesa optimizuoti. Internete imo svaarbiausia turėti lankstų protą, nes yra labai maža galimybė, jog reikiama informacija surasi tokiu pavydalu kaip įsivaizduoji.

  Reply
 3. blach_feather

  klausykis muzikos, gilinkis i zodziu prasme:) skaityk knyga.. gi ne vien inetas yra pasauly;)

  Reply
 4. undefined

  Apie tai jau prieš kelis metus buvo kalbama ir kiek žinau niekas nepajudėjo ta linkme link įgivendinimo.

  Reply
 5. undefined

  O dėl interneto tai siūlau pasieškoti dialup numerių, jų vis dar pilna galiojančių ir tikrai nemokamų suteikiančių dialupą. Kažkas iš oficialių šaltinių tai būtų nemokamas AOL.com dialupas. Užsiregistruoji ir kelis mėnesius naršai. O jei tai neišdegs, tai ieškok undergrounde. ;)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *