Linux dienos

Šiandien pratęsiau jau antrąją dieną su Linux. Nuo pat ryto nesėkmingai pamėginęs kilstelėti savo Red Hat sistemą nuo instaliacijos ribos, nusprendžiau visą sistemą perinstaliuoti, pasirenkant paketus, kuriuos lyg tyčia praleidau, o dabar jų reikia :) Ką gi, grįžtu vakarop namo, padidinu ext3 particiją iki 3,1Gb, kad būtų vietos sistemos plėtimui, sudedu į abu cd-romus pirmą ir antrą instaliacinius cd, po valandos vieną pakeičių į trečiąjį… Pažiūrėjės teliką, pavalgęs vakarienę vėl sėdausi prie šviežios ką tik iškeptos Linux Red Hat. Pirmas dalykas kurį susikaupęs padariau – priverčiam groti mp3. Xmms grotuvas atsisakė groti mp3 failus (nors .ogg failus kaip nieko leido klausytis), taigi neilgai paieškojęs radau ko man reikia – Zinf mp3 grotuvą. Susirinkau libussourceforge.net, parsisiunčiau patį grotuvą, viskas labai gražiai praėjo, ir pagaliau galėjau klausytis savo išsiilgtų Linkin Park :) Kaip jau minėjau, šiandienos pagrindinis tikslas pasiektas. Bet kelia nerimą WiNe emuliatoriaus paleidimas – vis spardosi, nenori normaliai rašyti savo konfigūracinių failų į ~/.wine/ direktoriją, todėl ties šita vieta ir windows programų paleidimas sminga. Mano draugas iš Jonavos, turintis Mandrake 9.0 irgi tą pačia problemą turi, bet susšnekėję abu atsidūrėm toje pačioje vietoje – akligatvyje. Na nieko, laiko turiu pakankamai, kantrybė ir geros akys manualų skaitymui – viskas ko man reikės. O dabar manąjame Red Hat’e turbūt tik wine ir tetrūksta, kad niekada nebegrįžčiau į windows xp.Tiesa, dar nervuoja štai kas: configure: error:I can’t find Tcl on this system.Eggdrop requires Tcl to compile. If you already have Tcl installedon this system, and I just wasn’t looking in the right place for it,set the environment variables TCLLIB and TCLINC so I will know whereto find ‘libtcl.a’ (or ‘libtcl.so’) and ‘tcl.h’ (respectively). Thenrun ‘configure’ again.Na, bet viskas su laiku.

3 thoughts on “Linux dienos

 1. vovka

  keista labai. dar keista, kad branduolis pas tave nepalaiko ntfs. jau nuo 2.4.x sheimos ntfs yra palaikomas. jei ka – suinstaliuok captive project. xmms 1.2.7 tiksliai puikiai groja mp3. tik gal truksta gal kokiu biblioteku? reishkia per instaliacija kazhka supainiojai. pabandyk ishinstallinti ir po to vel surinkt, bet jau ish sorsu. su wine, galvoju susitaikysi – tereikia atidzhiau paskaityti manualus.

  Reply
 2. 2 vovka

  veliau as atsinaujinau kerneli su papildomu moduliu (spec redhatams) ir nebebuvo problemu. Su xmms veliau irgi susitvarkiau, tiesiog velgi red hatams nebuvo isduota GNU licenzija mp3 kodekam, todel reikejo parsisiusti atskirai. Veliau su xmms nebuvo jokiu problemu. O vat su wine viska atidziai skaiciau ir dariau step-by-step – nieko nesigavo.

  Reply
 3. vovka

  taip, tikrai su mp3 licenzija situacija sudetinga. dabar vel kai kurie ditributyvai neitraukia is save mp3 kodeku. GNU mp3 licenzijos nera. ji proprietarine. kai kuriais atvejai netgi mokama. del to vis dazhnia naudojamasi ogg formatu, kuris nekuo ne blogiau uzh mp3, bet dar ir geriau. ash daugiau nieko kito nenaudoju (nu ta prasme, nu jej parsisiunchium tai palieku jau mp3). o del wine – nu kada kita karta bandysi uzhvesti, tai parashysi, padesiu. pas mane veikdavo visada puikiai. bet dabar atsikrachiau. kazhkaip nera reikalo. nu nereikia man m$ programu jokiu. zhaidimu nezhaidzhiu ten ypatingai. q3, half laifas, unreal tournament, medal of honour – yra linux versijos, linux portai… daugiau ash lyg tais ir nezhaidzhiu

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *