Ubuntu Unity: per anksti

Pirmadienį neatsilaikiau ir spustelėjau “Upgrade” ant savo Ubuntu 10.10. Persikrovus pasitiko krūva praktiškai nematomų atnaujinimų ir keletas didesnių, tarp kurių – Unity kaip defaultinis interfeisas. Reikia pripažinti, kad pagrindinės Unity idėjos neblogos ir naudojimosi kompiuteriu ergonomiką atspindi geriau, nei gerokai senstelėjęs dabartinis modelis, bet… pats produktas dar neatidirbtas ir išleisti plačioms masėms kaip standartinį pasirinkimą buvo ir per anksti ir per drąsu.

Visų pirma, tai dingusios ikonos iš notification bar (šalia laikroduko – kaip pavadinsi, taip nepagadinsi) – jų taip ir nesugebėjau prijaukinti. T.y. nerodo įvairių suminifikuotų programų simbolių, liūdi Exaile, Skype (kartais pasirodydavo, kartais dingdavo), Transmission, Pidgin, Sticky Notes ir t.t. 

Antra, norint keisti Unity nustatymus reikia papildomai instaliuoti konfigūracijos paketą… Be to, kai kurių akivaizdžių dalykų, tarkim ekrano vietos pasirinkimo (norėčiau bar’ą turėti dešinėje, ne kairėje), visai nėra. Apskritai, yra iiiiilgas sąrašas, ką reikia pasitiuninti dėl patogaus naudojimo po diegimo, t.y. įvairių kliurkų šalinimas.

Trečia, net ne visos programos suderinamos su Unity interfeisu, pvz Libre Office reikėjo papildomai diegti suderinamumo paketuką. Žr. antrą punktą :-)

Ketvirta, stresas vartotojui dėl pasikeitusių sąlygų ir principų, kai kurie dalykai tapo agresyviai anti-intuityvūs. Tarkim, liepčiau bet kam Unity sąsajoj rasti sistemos nustatymus – turbūt greičiau pražiltų. 

Ir penkta, visiškai nepritaikyta darbui su dviem monitoriais… 

Iki, Unity, kai išlipsi iš vystyklų, tikėkimės pasimatysim vėl ;-)

5 thoughts on “Ubuntu Unity: per anksti

 1. Vidmantas Kabošis

  Tai kad tiesiog persijungus į Classic viskas tvarkoj, nors visi efektai & stuff veikia

  Reply
 2. Karolis

  Nevaidinsiu čia Ubuntu gynėjo, bet manau, kad nei per anksti, nei per drąsu. Nepamiršk, kad 11.04 nėra LTS release. Manau, didžiausia Ubuntu klaida yra tai, kad neišryškinamas skirtumas tarp paprastų ir LTS versijų. Mano galva LTS versijos turėtų būt „paprastos“, o dabartinės paprastos turėtų būt pažymėtos kokiu nors testing ženklu ar pan.Va jei Unity ir toliau Š mals, kai bus visiškai atsisakyta Gnome aplinkos 11.10 versijoje, tada jau galima bus sakyt, kad per anksti ir per drąsiai :)

  Reply
 3. Vidmantas Kabošis

  Karoli,, na taip ne LTS, bet ir ne beta. Tai ne rolling release distribucija, tai skaitau, kad kiekvienas relyzas turėtų būti išlaižytas iki tiek, kad nekeltų tokių problemų paprastiems jūzeriams… Kol taip nėra, welcome gadinti alfa/beta relyzus, bet publikai turi būt produktas su gera etikete :-)Pawka, kad ten pirmam sakiny: "I use gnome classic, not unity" – aš dabar taip pat, man šitas bugas classic’e nepasireiškia… Ant unity išmėginsiu vėliau :-)

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *