Toyota Avensis: 2 metai eksploatacijos

Prieš 2 metus nusipirkom nenaujai-naują automobilį – Toyota Avensis, 2000 m. laidos su dyzeliniu D4D varikliu. Noriu trumpai pasidalinti šio automobilio eksploatacijos ypatumais ir išlaidomis per šį laikotarpį. 

Eksploatacijos ypatumai

Na, nėra čia ką daug rašyti. Automobilis labai patikimas, o ypač nustebino važiuoklė. Per du metus, t.y. truputį virš 40 000 km lietuviškų kelių ir duobių, važiuoklės remontui nereikėjo skirti nė lito. Prieš technikinį buvau palikęs servise, kad “pakratytų”, bet nieko nerado, o tech. apžiūra prieš kelias savaites taip pat jokių priekaištų neturėjo. 

Prie žemų temperatūrų vedasi puikiai, iš antro-trečio variklio apsukimo. Praėjusią žiemą prie -26 pastebėjau, kad “nutrūko” mano 3-apsukimų-ir-užvedimo tradicija (suktelėjau kokius 6-7). Tą pačią dieną pakeičiau kaitinimo žvakes ir vėl viskas gerai. 

Sankaba ir smagratis kol kas nepavedė ir kažkokių artimos mirties ženklų vis dar nerodo. Dinamika tiek miesto, tiek užmiesčio sąlygomis mane pilnai tenkina.

Praktiškai, kai nupirkęs sutvarkiau “pradinį” variantą, daugiau po servisus trankausi tik tepalų keitimui ir patikrinimui prieš žiemą. Žodžiu, gyvenk ir žvenk. 

Išlaidos

Šita dalis mane nustebino. Nemaloniai. Nepaisant to, kad remontuoti nieko rimto neprireikė, kauptas išlaidų sąrašas parodo, koks pinigų siurblys yra automobilis. O jei dar servise būčiau dažnas klientas? Taigi, konkrečiau: (surūšiuota nuo didžiausių išlaidų grupės iki mažiausių)

1 201 LT – tepalų ir filtrų keitimas (3 kartai)

1 090 LT – paskirstymo diržo, pompos, įtempėjų ir guoliukų keitimas

790 LT – vasarinės padangos (4 vnt)

400 LT – pakeistos visos kaitinimo žvakės (4 vnt)

310 LT – diržų keitimas (generatoriaus, vairo stiprintuvo) + generatoriaus kontaktų remontas

274 LT – padangų montavimas, balansavimas (3 kartai), važiuoklės ir auto patikra prieš žiemą

260 LT – akumuliatorius

92 LT – biurokratija (registracija, technikinė)

46 LT – smulkmė (lemputės, valytuvai)

Viso: 5 245 LT. 

Realiai remontui, kai kažkas sugedo, teskirta ~300-400 LT (generatorius nustojo krauti, kapoto troselis buvo užstrigęs). Visos kitos išlaidos – tipinės eksploatacinės, kurias patiria visi, laiku prižiūrintis savo automobilį pagal ridos ir amžiaus duomenis.

Turint omenyje, kad per šiuos du metus automobilis dėl amžiaus nuvertėjo kokiais 4-5 tūkst. litų, galima sakyti, kad man šis automobilis šiuos du metus kainavo 10 000 / 24 = 416 LTL / mėn, neskaitant išlaidų degalams. Žinoma, toliau dėl amžiaus nuvertėjimas pinigine išraiška mažės (nors procentaliai lieka panašus).

Išvados

Šis Avensis – labai patikimas. Planuoju važiuoti dar kokius 2 metus, jei tokius rezultatus išlaikys ir toliau.

Bet nereikia turėti iliuzijų, kad automobilį išlaikyti yra piguva, net jei jis negenda. 

15 thoughts on “Toyota Avensis: 2 metai eksploatacijos

 1. karolis

  labai brangiai tepalai gavosi. tepalai + filtrai = ~200lt max. už ką tiek sumokėjai?montavimą atmetus jau būtų nusipirkęs geležinius diskus žiemai. nebent vaizdas labai svarbus. visą kitą labai padoriai. šaunuolis, kad rūpinies automobiliu prieš žiemą ir žvakes laiku keiti.

  Reply
  1. karle

   :DDDDD as patsji turiu jau tik nereik kad du metus ir nieko nekeitiai tai gal garaze stovi? geras auto taip pritariu.o tepalus pasikisti gali uz filtra ir 5l tepalu bankes suma 10 min ir akeisti sunku prieiti bet nusijimi oro filtra ir prieini:DD

   Reply
 2. Vidmantas Kabošis

  6 litrai sintentinio aukštesnės klasės 5W30 tepalo jau gaunasi link 200. Dar oro, salono, tepalo ir kuro (taip pat visada keičiu) filtrai + darbas. Nepigiai, bet taip jau yra. Su geležiniais diskais ir važinėju. Apie kitą komplektą negalvojau, nes realiai nelabai turėjau kur padėt. Dabar gal reikės pamąstyt. Anyway, perbalansuot po sezono visvien reik (taigi laiko tam reikalui kaip ir nedaug susitaupo)

  Reply
 3. Karolis Matusevičius

  nu tai padangas vistiek laikai kažkur. tai koks skirtumas, su diskais ar be laikyt. o balansuot gali ne sezono metu, kai numauti guli kažkur.

  Reply
 4. Ignas

  Dar pripliusuok civilinį, o kai auto svarbus darbui ir daug važinėjant ir kasko draudimus. Suma bus išvis nebloga

  Reply
 5. Mindaugas

  Tokį pat vairuoju, tik 2001 m. nežinau kaip pas tave su rida, mano jau perkopė 266k km (tikra rida, pakabos detalės neliestos dar), bet jau senokai tepalus pilu pusiau sintetinius 10W40, o ne pilnai sintetinius 5W30. Tam tiesiog nėra tikslo, variklis nėra jaunas, o jau “apsidirbęs”. Tai tiek. Linkiu dar ilgai ir nuobodžiai šią kantrią mašiną eksploatuoti :)

  Reply
 6. Toyota

  Vairuoju irgi Toyota Avensis tik 2007 metų. Patikimumas taip pat nenuvylė. Jokių problemų!

  Reply
 7. Vidmantas Post author

  Sąnaudos daugmaž tokios — km/h — l/100km:

  80 – 4-4.5
  100 – 5
  120 – 6
  140 – 7

  Mieste man išeina 6-7. Atvažiuodamas į darbą pažiūrėjau ką kompas rodo kombinuotų (kompas pas mane rodo daugmaž teisingai) – 6.3 l/100 km

  Reply
 8. edvinas

  Aciu uz greita atsakyma.. O kaip del garso izoliacijos? Nekelia diskomforto vaziuojant autostrada? Kiek apsuku buna prie 100km/h 5 begiu?

  Reply
 9. Vidmantas Post author

  Šiek tiek daugiau motoras ūžia pasiekus 140 ir daugiau — tada jau apsukos viršija 3000. Bet manęs tiek dar nevargina. O šiaip variklis dirba tyliai, palyginus daug tyliau nei pvz tų pačių metų VW Passat TDI.

  Ant 100 važiuojant dabar sunku pasakyt tiksliai – kažkur apie 2300-2600, tame tarpe. Tokiu greičiu važiuojant neatskirsi ar čia benzinas ar dyzelis automobilį varo.

  Reply
 10. edvinas

  Dar vienas klausimelis.. Ar toyota avensis komfortiska? Ar ji minksta? Lyginant su kaitais auto… Na pvz passatu?

  Reply
 11. Vidmantas Post author

  Šituo klausimu aš nelabai kompetentingas atsakyti… Manau, kad nuo komplektacijos priklauso. Passato pats neeksploatavau, o atsitiktiniai pasivažinėjimai sudaro įspūdį, kad panašaus lygio. Na, kita vertus Avensis tikrai ne komforto klasės auto.

  Ir šiaip, man iš 14 metų amžiaus automobilio kažko ypatingo komforto atžvilgiu tikėtis nelabai logiška :-) Tarkime, naujesnio (II kartos) Avensio šie dalykai kiek daugiau atidirbti, tačiau yra kitų trūkumų

  Reply
 12. BestDoretha

  I have noticed you don’t monetize emptydot.com, don’t waste your traffic, you can earn additional cash every month with new monetization method.
  This is the best adsense alternative for
  any type of website (they approve all sites), for more details simply search in gooogle:
  murgrabia’s tools

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *