Kauno “Krikščioniškieji gimdymo namai”

Tęsiu gimdymo namų apžvalgą :-) Primenu, kad pirmas blynas buvo su “Vilniaus gimdymo namais”, po kurio į šią įstaigą nebekyla noras kojos kelti, švelniai tariant.

Tad šį kartą mes pasirinkome KKGN. Gyvename Vilniuje, bet atstumas mūsų neišgąsdino, čia juk ne kakutį padaryti. O be to, jeigu reikalai būtų susisukę ne visai reikiama linkme, kitos įstaigos yra kone pašonėje.

5-ą valandą ryto mus pasitiko maloniai. Ir prižiūrėjo mus maloniai. Pamainos keitėsi, prižiūrintys specialistai ateidavo atsisveikinti (!!!) ir palinkėti sėkmės, o mes dėl nieko nesukom galvos ir laukėm bei sulaukėm savo antrojo vaiko.

Apskritai, per visą KKGN prabūtą laikotarpį, neteko matyti nė vieno susiraukusio, surūgusio ar nors menkiausia kruopelyte nepatenkinto veido. Prieš įeidami į palatą, visada pasibeldžia (kitaip, nei VGN). Niekada nenutraukia žindymo. Gimdykloje ir palatoje – kondicionieriai. Valgomas ir sotus maistas. Svečių zona, šaldytuvas, geras wifi. Žodžiu, tarsi atostogose.

Niekaip nepaliko įspūdis, kaip čia visi iki vieno suinteresuoti tuo, kad mama žindytų savo vaiką. Niekada dėl apžiūros nenutraukia žindymo. Kai prireikė pagalbos, be niurzgimų beveik vidury nakties atėjo pagelbėti ir apžiūrėti. Kitaip nei VGN atveju, per visas tris paras (beveik para prieš, ir dvi po gimdymo) net neteko girdėti to žodžio – mišinukas. Atrodė, kad tokio dalyko šiame pasaulyje net nėra.

Gydytojai ir akušeriai net neklausdami aiškindavo ką darys, ką reikia daryti ir kokie galimi pasirinkimai. Apie kažkokius medikamentus paaiškina ir atvirai leidžia pasirinkti. Veltui negąsdina apie galimus blogus variantus (kurie mūsų atveju ir neįvyko).

Žodžiu, grįžom su nauja gyvybe ant rankų tarsi po atostogų, su geriausia nuotaika ir įkvėpimu, kad net Lietuvoje, valstybinėje įstaigoje, gali būti pagarba, profesionalumas ir gera nuotaika.

Atsisveikinant visi kaip susitarę linkėjo sugrįžti po poros metų. Dar pažiūrėsim ;-)

Kaip sakoma, highly recommended! KKGN – tikrų tikriausia naujagimiams palanki ligoninė.

P.S.: vizito metu niekam neteko duoti jokio kyšio jokiais pavidalais, niekas neprašė ir niekas net užuominos nedavė. Čia tiems, kas dabar perskaitę galvojate, “ai, tai gerai patepė”. Mūsų pasaulyje viskas tiesiog gali būti ir yra kitaip.

2 thoughts on “Kauno “Krikščioniškieji gimdymo namai”

  1. Vidmantas Post author

    Galima, čia tik įstaigos pavadinimas. Kunigėlis po palatas nevaikšto, aukų nerenka ir naujagimių nekrikštija :-)))

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *