Dabartistai

Žinot, tikrai taip galvojančių žmonių realybėj… bijočiau. Tam tikriu laipsniu “dabartizmas” yra mūsų amžiaus maras, bet dar ir reklamuoti… drąsu, bet kvaila. 

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=74I3ihnwmbg?wmode=transparent]

Oh, ir būtinai atidžiai atkreipkit dėmesį į merginą klipo gale. Sveiki atvykę į narkomanų klubą

20 thoughts on “Dabartistai

 1. frogsign

  reklama graži bei jaunatviška, dėmesį pritraukia, bet labiau tiktų greitiesiems kreditams reklamuoti. Tipo jei tau nerūpi kas bus po 5 min. pasiimk kelis kreditus ir dar "labas". Ar tai reiškia, kad "labas" kokybė tokia prasta, jei jau šia paslauga naudojasi negalvojantys apie ateitį?

  Reply
 2. Adomas

  Pilna jaunimo, kuris tikrai galvoja tik apie "dabar" ir būtent taip gyvena – iš esmės tikslinė Ežio klientūra. Kuo juos gali patraukti socialiai atsakinga reklama? Ir kokia čia dar "kokybė"? Ryšys yra, internetas veikia, pigu, užsienyje veikia, pildymas patogus. Man pačiam tokiai paslaugai nereikia jokių bereikalingų nesąmonių.

  Reply
 3. Vidmantas Kabošis

  Kokia tikslinė auditorija yra aišku, tačiau žema tokį gyvenimo būdą propaguoti, rodyti kad tai "kieta". Įsivaizduok, mažametis pagyvens gatvėje "dabar".

  Reply
 4. Adomas

  Kalbant apie gyvenimo būdus nurodančias reklamas: Snoro reklama, besidergianti iš Descartes – "Taupau – vadinasi mąstau". Ir dar "Mąstytojas" po užrašu. Man tai signalizuoja "Bankas žmonėms norintiems neparodyti savo neišsilavinimo".O įsivaizduok jeigu kokia Maxima ar Norfa pradėtų leisti (gal net leidžia?) socialiai atsakingas reklamas, skelbtųsi ekologiškos industrijos vėliavnešiais?Mane socialiai atsakingas bullshitas vemt verčia taip pat, kaip filmai, kur amerikiečiai laimi prieš blogiečius.

  Reply
 5. Vidmantas Kabošis

  Visokių reklamų yra, bet būtent šita net jau ir mane papiktino. "Socialiai atsakingas" tai nereiškia, kad reikia kišti savo "atsakingumą" per visus galus (reklama nėra socialinio atsakingumo priemonė bendrąja prasme), tai reiškia, kad negyvename žiūrėdami į mus supančius žmones garsuoju principu "po manęs nors ir tvanas".

  Reply
 6. Adomas

  Tai gyvena tie vaikai gatvėse ir dabar. Kiek yra laidų/serialų/reklamų televizijoje, kurios nors per sprindį aukštesnes vertybes gina? Žvaigždžių duetai 5? Keršto bučiniai? Visos iš eilės gyvenimo būdo laidos?Jei jau vaikas prie TV sėdi, tai Ežio reklama jam pakenks tiek, kiek alaus butelis alchašui.

  Reply
 7. Vidmantas Kabošis

  To brūdo nežiūriu, negaliu komentuot, nebent įtarti :-) Bet manau (t.y. man taip atrodo), kad iki šiol taip stipriai, kokybiškai ir įtaigiai pasakyto "[younameit]? ya ya, forget everything and go for it" Lietuvos eteryje dar nebuvo

  Reply
 8. Adomas

  Ką veikei būdamas vaikas/paauglys? Aš, kaip man atrodo, dažnas bendraamžis, dariau visokias nesąmones, labai panašias į tai, kas parodyta klipe: mėtydavau balionus su vandeniu per balkonus, sprogdindavau bombioškes kur papuola, dažiausi plaukus trim spalvom, vėriausi auskarus kaip papuola, esu tempęs monitorių iki nuošalios vietos vien tam, kad pažiūrėti kaip jis dūžta, nuogi maudydavomės jūroje, vietoj pamokų ištranzuodavau į kitus miestus, vėliau tranzavimus perkėliau į užsienius… čia jau nekalbant apie alkoholį ar mergas. Pernai vasarą iš upės išsitraukęs pro šalį plaukiantį fotelį pasidariau su juo fotosesiją (reklamoje pamačiau sofą gamton nešamą).Man atrodo, kad užaugau į dorą darbingą pilietį, pilnavertį visuomenės narį, ir dar su stipriomis vertybėmis ;) Leisk vaikams krėst šunybes – kitaip jie niekad neužaugs :)

  Reply
 9. Vidmantas Kabošis

  Taigi krėsdavai (imho, aš tiek daug pasižymėjęs nesu :-)) šunybes ir be to. Šiandien "galimybės" daug didesnės, pripažink. Nereik to dar labiau skatint

  Reply
 10. Adomas

  Dėl eterio – įvairios Jackass dalys įvairiais formatais iš Linkomanijos parsisiųstos 73870 kartų. O kur dar debiliški youtube girti vyrai, neriantys į ledą, vienu mauku degtinės butelį išgeriantys benamiai, griuvinėjantys pergėrę moksleiviai ir kiti viral’ai, kiti filmai…Geriau jau rodyti oficialiai eteryje tas idėjas, kad visuomenei kiltų kažkokių klausimų, negu apsimesti, kad jų nėra.Va BBC laidas pasižiūrėk, pvz. per pietus itin išsamiai (siužeto ir grafine prasme) rodo apie nėščias nepilnametes. Ir nieks nieko nekritikuoja – esą pasižiūrėkit ir patys darykitės išvadas.

  Reply
 11. Vidmantas Kabošis

  Bet tų laidų kontekstas visai kitoks, ar ne? Tai ne reklama, tai fakto konstatavimas, jei tokiu pačiu stiliumi būtų sukonstruota šita reklama, ji atrodytų visai kitaip – rodytų ir vemiančius po vakarėlio, keletą nusinarkašinusių, keletą normalių, porą paauglių su padidėjusiais pilvukais ir pan. Bet čia – reklama!

  Reply
 12. Adomas

  Nebūtinai nuo to nusinarkašinama, apsivemiama :) Erasmus studentų mainai yra puikus to įrodymas – nuolat gausiai geriama, išsidirbinėjama kiek fantazija leidžia, o šiltesniuose kraštuose ir lytiniai santykiai pilasi per kraštus. Bet visi tie žmonės netrukus tampa visokiais kvalifikuotais specialistais ;)

  Reply
 13. Vidmantas Kabošis

  Aišku, kad nebūtinai. Bet hoh, atrodo, kad stengiesi visais būdais pateisinti va bank visuomenės programą :-)

  Reply
 14. Adomas

  Visuomenės nei pateisinsi, nei pasmerksi, nei pakeisi. Bet reklamą pateisinu 100%.

  Reply
 15. Vidmantas Kabošis

  Aš ne, dėl vienos esminės priežasties – ji niekaip neparodo priežasties-pasėkmės ryšio, o mūsuose su ja ir taip žiauriai apgailėtina. Jei jau mali šūdą, tai būk didelis, ir būk pasiruošęs jį susisrėbt nutikus ne taip kaip norėjai. O tai pilna verksnių kad ir "oj aš čia biški spustelėjau mieste ir mane mentas lopas nubaudė"

  Reply
 16. Adomas

  Tai "forget everything and go for it" nelabai ir turi priežasties-pasekmės ryšį. Tai yra frazė, kalama programerių startupams, bet tinkanti ir žmonėms, norintiems pradėti groti gitara.Įsivaizduoju tokiais atvejais turėtų iš paskos būti disclaimeriai:Jeigu daug laiko skirsi grojimui gitara, nesugebėsi pasiruošti egzams, tave išmes iš univero, Hendrixu nauju netapsi, be to sunkiai susirasi darbą, o atlikdamas muziką turėsi įtikti girtai miniai, grosi nebūtinai kas tau patinka, alkoholizmas beveik garantuotas, jei labai pasiseks – daug keliausi ir bus itin sudėtinga išlaikyti šeimą tiek dėl nepastovių pajamų, tiek dėl geografinių priežasčių ir t.t.Jeigu jūs kuriate savo smulkų verslą (kas yra be abejonės nuostabu, ar ne?), jūs aukosite laiką, kurį galėtumėte praleisti su artimaisiais, gamtoje ir pan., o dėl laiko stokos pirksite fastfoodą, greičiausiai teršite gamtą savo automobilio išmetamosiomis dujomis, verslui įsisukus greičiausiai nutuksite ir dėl to visą likusį savo gyvenimą gausite gerti kraujospūdį žeminančius vaistus ir t.t.Perfrazuočiau tave – jei jau BET KĄ DARAI, tai būk didelis, ir būk pasiruošęs susisrėbt nutikus ne taip kaip norėjai. Ir nesvarbu ar šūdą darai, ar gerai darai.

  Reply
 17. Adomas

  Jei ežio dabartistai turėtų kažkaip įspėti, kad gali būti pasekmių dėl reklamoje vaizduojamų veiksmų, tai visur turėtų būti ir mano parašyti ir panašūs įspėjimai, bet jų nėra.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *